Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Köteles e a munkáltató kifizet...

Köteles e a munkáltató kifizetni felmondás esetén a szabadságot?

Figyelt kérdés
Hétfőn felmondtam. 7 nap szabadságot ki kellene fizetnie a munkáltatónak, de azt mondta, hogy Ő ezt nem fizeti ki, mert nekem felmondási időt kellett volna töltenem, amiből 15 nap kötelező lett volna, így még nekem kellene fizetnem. Tegnap még bementem betanítani egy új embert, persze, ezért sem kaptam plusz pénzt. Ilyenkor mi a teendő? Köteles-e kifizetni, vagy igaza van? Köszönöm.
2015. máj. 6. 19:02
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nincs mit kifizetni. Valóban le kellett volna toltened a felmondási időt. Ezek szerint azt kiirta neked szbdsgnk
2015. máj. 6. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Mivel te mondtál fel, mind a 30 nap kötelező, ha jó fej, elengedheti... csak akkor köteles a fele idő alatt felmenteni a munkavégzés alól, ha ő mondott fel neked...


szóval nincs igazad.

2015. máj. 6. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
attól függ, próbaidőn vagy?
2015. máj. 6. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nem, nem vagyok próbaidőn. De nem is volt szó arról, hogy töltsek le bármit is, hanem megkaptam a papírjaimat, amin 7 nap szerepel amit ki kellene fizetnie, de Ő azt mondta nem fogja. 4-ével megszűnt a munkaviszonyom, ennyi, nem fizetett ki semmit, és nem is töltöttem le. Annyit még hozzáteszek a cégnél senki sem töltött felmondási időt.
2015. máj. 7. 12:01
 5/5 anonim ***** válasza:
Ez esetben ki kell fizesse
2015. máj. 7. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!