Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A vendéglátás területén az...

A vendéglátás területén az Európai országok mennyire veszik figyelembe a papírok meglétét?

Figyelt kérdés

Értsd:

Ismerős kint van Angliában 0 végzettséggel. Felvették mosogatni, majd 3 hónap után "kiképezték" és előléptették szakácsnak, most már teljes mértékben a főzés a feladata.


A többi nyugati országban is ez a helyzet? Ott se foglalkoznak annyira a papírral?Ott is inkább azt részesítik előnyben ha látják, hogy csinálod és akarod?


2015. máj. 13. 19:47
 1/3 anonim ***** válasza:
Angliáról van nekem is tapasztalatom, ha csak nem orvosnak, mérnöknek, vagy felsővezetőnek jelentkezel, sok helyen nem foglalkoznak a papírjaiddal. Sokkal jobban érdekli őket a releváns, több éves tapasztalat és erős referenciák más, lehetőleg angol munkaadóktól.
2015. máj. 13. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Eddig a mostani a 3.ik EU ország ahol vendéglátásban dolgozok. Sorrendben Rotterdam, London, Bécs.


Nyugat-Európa egyes részein nem igazán van pl olyan hogy felszolgáló szakma, a felszolgálást sok helyen képzetlen egyetemisták csinálják, hogy legyen egy kis plusz bevételük. Ez alól kivételek a magasabb színvonalú helyek, de oda sem a papírt nézik, hanem a valós tudást, több éves tapasztalat kell.

Én pl Londonban nem is dolgoztam olyannal akinek meglett volna róla a papírja, ott mindenkit gyorstalpaló szerűen oktatnak a feladatára, akinek van tapasztalata az könnyen lehet team leader, shift manager. Én is nagyon sok embert "trainingeltem" mint Head Bartender anno.

Ausztriában már dolgoztam olyan osztrákkal akinek ez a végzettsége, de itt sem feltétlen kell papír, a tudást nézik. Egyébként itt Ausztriában nehezebb előrébb lépni, angliában nem ritka hogy a mosogatóból pár év alatt vezető lesz. Ami véleményem szerint sokszor sül el rosszul, mert adott esetben hiányzik mindenféle vezetői képesség, csak azért lépett előre az illető mert a nyelve közelebb került a főnökség seggéhez, vagy széttette a lábát egy kicsit. Nekem pl 1x így fölém tettek egy 20 éves lányt, akinek annyi volt az összes köze a szakmához hogy egy moziban popcornt árult. "Csodás" pár hetet töltöttünk el így, aztán a hely tulaja megtudta hogy a managerünk kezelgeti és kirúgta.

Szóval sokszor ennyi is elég hogy befuss..

2015. máj. 14. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Nem vágyok magasra, egy sima szakács állás is megfelelne, gondolom idővel annak is elmozdul a bére fölfele és nem a minimált kapja időtlen időkig.

Köszönöm a válaszokat,sajnos az általam preferált Spanyolországról még nem írt senki,remélem előbb- utóbb ez változni fog.

2015. máj. 14. 11:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!