Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Nem teljesen magától értetődő...

Nem teljesen magától értetődő hogy külön munkanapra külön pénz jár? Vagy vagyok ilyen naiv a mai munkavilágban?

Figyelt kérdés

Szerződésem szerint munkaidő H-P, napi 8 h.

A főnök közli: szombaton is be kell jönni, noha az nem munkanap.

Gondolom én a naiv, a szánnivaló barom, hogy de jó, külön nap = külön pénz, ráadásul mivel szombat extra hétvégi nap, még a szokásos napidíjnál is több.

Jön a fizu, egy fillérrel se több. Kérdezem a pénzügyest: és a szombat? Hát ő azt nem tudja.

Mondom, akkor megyek a főnökhöz, az csak tudja.

Erre mondja a pénzügyes: én a helyedben nem mennék. Miért nem? Mert határozott idejű a szerződés? És ennek mi köze a szombati különpénzhez? Hát az hogy ha ragaszkodsz a különpénzhez akkor se kapod meg + még a szerződés-hosszabbítástól is elesel.


Magyarul: fogjam be, dolgozzak ingyen szombaton, és akkor TALÁN hosszabbítanak.

Ha szólni merek, akkor szevasz.


???


2015. máj. 14. 14:30
 1/9 anonim ***** válasza:
igenis koveteld ami jar!
2015. máj. 14. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

leírtam mi lesz ha "követelem". ez: Hát az hogy ha ragaszkodsz a különpénzhez akkor se kapod meg + még a szerződés-hosszabbítástól is elesel.


És jogorvoslat kizárva. határozott szerződés meg nem hosszabbítása nem sért jogog nem kell indokolni sem.

A szombati különmunka pedig papíron nem létezik: nincs semmi papír a kezemben amivel bizonyíthatnám hogy én szombatonként is dolgozom. Nincs jelenléti ív nincs semmi. A szombat totál feketén megy.

Mielőtt valaki okos megjegyezné hogy nem muszáj bemenni. Nem, nem muszáj. Meg itt dolgozni se muszáj.

2015. máj. 14. 20:39
 3/9 anonim ***** válasza:
Igen, ez ma Magyarországon így működik. Nem tudom milyen cég, de kb a külföldi multik az egyetlenek amik az ilyen túlórákat, plusz napokat elszámolják, de ugye ők éppen közellenségek
2015. máj. 14. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

" És jogorvoslat kizárva."


ilyen nincs, menj birosagra nyugodtan! Ha minden szombat ilyen akkor elotte bizonyitekot is tudsz szerezni.

Keress egy jo ugyvedet. És hagyd abba a rinyalast.

2015. máj. 14. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

HOgy milyen cég? Szittya magyar kkv önmagát kiskirálynak gondoló mindenható tulajjal, aki azt hiszi bármit megtehet (túlórapénz ellopása minimálbéres bejelentés a többi zsebbe szabadság ki nem adása csak papíron betegállományos papír el nem fogadása) semmi baj se értheti, és embert mindig talál a távozók vagy kirúgottak helyére.


És tudod mi az igazi baj? Hogy IGAZA van.

Tényleg bármit megtehet és tényleg semmi baj se értheti.

Volt itt már munkaügyi per nem is egy.

Egyik se volt vesztes a munkáltatónak.

Tudja az az útját hogyan kell a megfelelő zsebekbe pénzt folyatni és semmitől se kell félnie.


Nem tudom milyen cég,

2015. máj. 15. 11:12
 6/9 anonim ***** válasza:

Kérdező, láma vagy. Nem tudunk segíteni, bocs.

Írj a munkahelyi terror blogra, ott az ilyen lámákat durván le is oltják.

2015. máj. 15. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Igen pontosan tudom. A távolból a fotelből a gép előtt mindenki k**va okos. Pofázni azt tud, meg a távolból tippeket adni.


De milyen érdekes, hogy ha idejönnének dolgozni garantálom hogy ők is csak a kezüket tárnák szét.


Hiszen szombati túlmunka? Feketén? Mit tehetek? Igen mondok.

Ha nem teszem = pápá.

Ha erősködök hogy papír meg jelenléti ív, akkor nem kell menni és pápá.



ott az ilyen lámákat durván le is oltják.

2015. máj. 15. 13:02
 8/9 anonim ***** válasza:

" De milyen érdekes, hogy ha

idejönnének dolgozni garantálom

hogy ők is csak a kezüket tárnák

szét."


De minek mennénk?? És te minek mész? Sok más korrekt cég van, nem kötelező szivatni magad. De szerintem te ezt élvezed. :D

2015. máj. 15. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Na nem is fenyeget a veszély hogy sokáig itt leszek. Nem mentem szombaton, így borítékolható hogy nincs új szerződés ha amostani lejárt.


Ja és tessék olvasgatni a profession.hu -n. A munkáltatók 80%-a (!!!!!) ugyanolyan trükköket játszik mint az én munkahelyem.

Vagyis vannak korrekt helyek igen. És 10ből 2 korrekt helyre jut 8 nem korrekt.


Ellenvetés?


nem kötelező szivatni magad.

2015. máj. 16. 08:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!