Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mikor illik szólni, hogy nem...

Mikor illik szólni, hogy nem szeretném aláírni munkaviszony hosszabbítását?

Figyelt kérdés
A jelenlegi szerződés júni 30-án jár le.
2015. máj. 22. 12:51
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha azonnal akad a helyedre ember, vagy tudod, hogy nem vesznek fel majd senkit, esetleg szemétkednének, hogy elmész, akkor 1, max 2 héttel korábban.

HA tudod, hogy idő, míg újat keresnek, és be is kell tanítanod, akkor 1 hónap.

2015. máj. 22. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem tudom, hogy vesznek-e fel a helyemre, de ugye azzal is kalkulálni kell, hogy az időarányosan járó szabadságomat is ki kell vennem... Ami 2-3 hét. Ha jövőhéten szólok, az már későn van?
2015. máj. 22. 13:03
 3/10 SándorÚr ***** válasza:
mikor már a zsebedben van a fizetésed akkor szóljál, inkább bukj el pár szabadnapot minthogy jól megszivassanak.
2015. máj. 22. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Miert kéne bármit szolni? Lejár a szerződèsed akkor nem kell tovabb dolgoznod ott még ha akarnál se. Esetleg kellesz hosszu tavra akkor megkerdezik, hogy van-e kedved hazarozatlan ideju szerzodessel maradni naluk. De ezt a munkaltato veti fel, neked majd csak valaszolni kell ha esetleg ilyen lesz.

Normal esetben a szerzodes lejaratakor bucsuztok. A munkaltato is tudja meddig vagy, miert kéne külön szolni...

2015. máj. 22. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Arról van szó, hogy ez egy állami cég, és egyértelmű, hogy akivel meg vannak elégedve, annak hosszabbítanak. Nekem is hosszabbítani akarnak, de én nem szeretnék maradni, csak még nem szóltam.
2015. máj. 22. 14:54
 6/10 anonim ***** válasza:

Hát akkor majd válaszolsz ha tényleg megkérdik!

De az új szerződés már határozatlan lenne, ugye?

2015. máj. 22. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A szabadságot meg ilyen esetben ki is lehet fizetni, tehát azon ne fájjon a fejed, hogy esetleg elesel a szabadnapjaidtól. Még az is lehet, hogy nem is nagyon szeretnék ebben a bő 1 hónapban azt a kb. 10 nap szabadságot kiadni. Ugyanis nem kötelező nekik, legalábbis nem mindet.
2015. máj. 23. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Az új szerződés is fél évre szólna. A szabadságokat meg nem fizetik ki, ki kell venni, megkérdeztem.
2015. máj. 24. 09:53
 9/10 anonim ***** válasza:
Mi ez hogy félévente új szerződés? Szerintem hagyd ott mindenképp, ez elég simlis hely lehet..
2015. máj. 24. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Akkor vedd ki, szerintem az neked csak jobb. Mindenesetre ha nem adják ki, akkor ki kell fizetniük. És ha még nagyon kezdték kiadogatni, akkor már minden nem nagyon fogják.
2015. máj. 25. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!