Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szeretnék külföldre költözni,...

Szeretnék külföldre költözni, de nem tudom, hogyan kezdhetnék egyáltalán neki, mivel nincsen ismerősöm egyik országban sem. Hogyan foghatnék hozzá, ha nagyon kevés gyakorlatom, szakmai ismeretem van?

Figyelt kérdés

Kicsit bővebben leírnám a szitut: jól beszélek angolul, németül középszinten vagyok, franciául pedig egy kicsit beszélek csak (anno letettem belőle egy középfokú nyelvvizsgát, de sokat romlott a tudásom belőle).

Közgazdász diplomát szereztem, de sajnos csak kb. 1 év munkatapasztalatom van ezen a területen, ami elég kevés.


Tudnátok tanácsot adni, hogy hogyan foghatnék hozzá egy külföldi álláskereséshez?

Az ország mindegy, csak legyen munkám, magasabb fizetéssel, mint amit itthon kereshetnék. Az az igazság, hogy itthon nem is tudok elhelyezkedni, most állást keresek, de nem sok sikerrel. Van egy kis megtakarított pénzem, és abból szeretném a külföldi utat megpróbálni. Kezdetben Angliára gondoltam, de a német miatt más terület is sikerülhetne.


Az a problémám, hogy sajnos itthonról nem zavarhatnék le egy interjút sem, mert nem hiszem, hogy ennyi munkatapasztalattal kelendő lennék, szóval nem hinném, hogy már itthon tudnék munkát találni magamnak.

Ti mit tennétek?


2015. máj. 31. 18:32
 1/4 anonim válasza:
100%
Nos figyelj! Lehet hülyeségnek fog hangzani, de egy jó barátom is ebben a cipőben járt, csak más szakterületen. Kiment Angliába és sehova sem vették fel és már majdnem elfogyott a pénze (telefonált nekem, hogy lehet nem sokál kérne kölcsön pénzt a hazaútra), de eszébe jutott egy ötlet, ami pontosabban az lenne, hogy több munkatapasztalatot ír az önéletrajzába. Ő pontosabban programozó és másfél éve munkatapasztalata volt, de az önéletrajzba 4 évet írt (keni-vágja a programozást) és az első helyre felvették és elhívták egy interjúra. A munkáltató próbaként kért tőle egy kisebb játék programot, aminek egy hét határideje volt. Egy hét múlva ismét elment (de közben küldtem neki egy kevés pénzt ((pontosabban 6 számjegyű összeget)), mert nem volt pénze a lakbérre), bemutatta a programot, amit kreált és fel is vették. Ennek már 3 éve és még azóta is ott dolgozik elég szép fizetéssel.:)
2015. máj. 31. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ez egy elég jó tipp, szerintem:) Van is ötletem, hogy hogyan javíthatnám a szakmai tapasztalatokat az önéletrajzomban.
2015. máj. 31. 20:01
 3/4 anonim ***** válasza:
közgazdász diploma, gyakorlat nélkül szinte esélytelen, valóban, sajnos. a pénzügyi szektorba bekerülni elsősorban kiváló nyelvtudással és lehetőleg angliai referenciákkal lehet bekerülni. érdemes lenne elmenned egy magyarországi multihoz, és utána megpróbálni kijönnöd. ez a nő is így jutott ki: https://www.youtube.com/watch?v=YFYoUzYgxbY
2015. máj. 31. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Először is ne várj csodákat, az első néhány év nem könnyű külföldön bevándorlóként. Eltart egy darabig, amíg olyan munkahelyet találsz, ami megfelelő. Sokan úgy csinálják, hogy kimennek és elvállalják a legelső munkalehetőséget, akármilyen rossz is az. Mosogatás, takarítás, felszolgálás stb. ha ilyen munkát hajlandó vagy elvállalni, akár néhány napon belül lehet állásod. Vannak erre külön munkaközvetítők, de ha bemész egy-két hotelba, és beadod az önéletrajzodat, 99%, hogy az első héten visszahívnak valamelyikbe. Minimálbérért fogsz dolgozni, de még ebből is szépen lehet félretenni, legalábbis sokkal többet, mint amennyit Magyarországon tudnál megtakarítani. Csinálod, ameddig kell, közben próbálsz állást keresni máshol. Állásinterjú napján egyszerűen beteget jelentesz a munkahelyeden (hotelba betegen, hasmenéssel/hányással tilos bemenni dolgozni, és sok helyen orvosi igazolást se kérnek, mert itt nem szokás ilyesmivel orvoshoz fordulni), és nem mész dolgozni, hanem interjúra mész helyette. Kb. 5-6 hónap alatt nagy eséllyel fogsz találni egy jó állást a szakmádban. Ha ez megtörténik, felmondasz a régi munkahelyeden, és kész.

Másik lehetőség, ha huszonéves lány vagy, mehetsz au pairnek. Szállásod és kajád ingyen lesz, emellé kapsz valamennyi zsebpénzt, és mivel egy au pair csak napi kb. 6 órát dolgozik, sok szabad időd lesz normális állást keresni.

Ha angol nyelvterületben gondolkodsz, akkor Anglia helyett inkább Írországot ajánlom, ott valamivel több a minimálbér, mint Angliában, és még a legdrágább városokban is olcsóbb az élet, mint Angliában (főleg Londonban). Ráadásul ha tartósan itt élsz, és később esetleg egy másik diplomát is szeretnél, sokkal olcsóbbak a tandíjak is. Meg úgy általában a bevándorlókhoz is pozitívabb a hozzáállásuk az embereknek, mint Angliában.

2015. máj. 31. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!