Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szakácsok! Ti munka után...

Szakácsok! Ti munka után nagyon fáradtak vagytok?

Figyelt kérdés
Sziasztok! A kérdésem leginkább szakácsokhoz szólna. Ti hány órát dolgoztok egy nap és milyen szakterületen? Egy héten hány szabadnapotok van (már ha van), és a szabadnap alatt elmentek valahova (pl parkba, bevásárolni, esetleg szórakozni)? Hány évesek vagytok és van e családotol? Ezek a kérdések nagyon fontosak lennének számomra, ezért nagyon megköszönném és normális válasz esetén menne a zöld kéz!:)

2015. máj. 31. 19:41
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Férjem szakács.

Fiatalon Siófokon dolgozott, akkor 30 napból 30-at szezonban. télen volt kb heti 1 szabadnapja. Akkor még jobban bírja fizikailag az ember...


Amikor összejöttünk, felköltöztünk Pestre. Itt 15-20 napot kell dolgozni egy hónapban, ez már emberbarátibb. Változó, hogy naponta mennyit, 12-14-16 órát. Persze, hogy fáradt, mire hazaér, de azért még vacsizik, meg megbeszéljük a napot, kivel mi történt.

Most már "nyugdíjas helyen" van, 15 napot dolgozik 1 hónapban, napi 12-13 órát. De mivel van egy 2 éves fiunk, nem unatkozik a szabad napjain. Én dolgozok akkor, úgyhogy "teljes értékű szülő" azokon a napokon. Szerencsére a házimunkát is megcsinálja. A pihenés annyi, hogy a közös szabadnapokon 8-9-ig alszunk...

2015. máj. 31. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
+1 kérdés. Ti szeretitek a munkátokat, vagy ott hagynátok a fenébe?
2015. máj. 31. 19:53
 3/9 anonim ***** válasza:
85%
Napi 8 órát dolgozom, ha beesik egy-két VIP vendég, akkor kicsit többet. Szeretem a munkámat, még bírom is, de így is fáradt vagyok természetesen, mégis csak megterhelő a munka. Egy héten 2 szabadnapom van, de nem mindig esik hétvégére.(általában szerda-csütörtök). szabadnapjaimon kirándulok, járom a várost, vagy elmegyek erre-arra. Nincs családom, barátnőmmel élek, ő pincérnő, szerencsére azonos szabadnapokkal. (Angliában élünk, de a lényegen nem változtat, szakács vagyok)
2015. máj. 31. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nagyon-nagyon szépen köszönöm nektek! Ment a zöld kéz!
2015. máj. 31. 20:22
 5/9 anonim ***** válasza:
28%

Hajón eleinte még nem, de szezon közepénél már kihasználsz szinte minden időt a pihenésre, vagy alvásra. Viszont 6-8 hónap után jön 3-5 hónap "semmittevés" itthon kezdetekben.


Azután ahogy alakítod magadnak az Életed.

2015. máj. 31. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Egyébként szeretem ezt a hivatásom is, mégha időnként soknak is tűnik. Sok jót hoz magával.
2015. máj. 31. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Muterom öregotthonban dolgozik, kb. 30 éve

Havi 21-30 nap, napi 8 óra, 2en főznek 180 emberre

2015. jún. 1. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én eddig 4 helyen dolgoztam ebből egy Magyarországon, 3 külföldön.

A magyar helyen 9-10 órát dolgoztam, persze néha volt egy kis túlóra, heti 5-6 nap.

Aztán egy külföldi étteremben, heti 5x8 óra, általában be is tartották a munkaidőt.

Egy másik étteremben már kevésbé, ott nem volt ritka a 15-16 órás műszak, jó esetben volt heti 1 szabadnap.

Egy szállodában pedig átlag napi 9 óra, heti 5-6 nap.


Én személy szerint 8-9 óra után még nem fáradok el nagyon, inkább 12 óra fölött.

2015. jún. 1. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 bumbi02 ***** válasza:
Heti 70-90 órát dolgozok, mindennap végén még elmegyek futni utána, levezetésképp. :) Igen, fárasztó, de ha nem szeretném, akkor nem ezt csinálnám. :) Emellett két vállalkozást is viszek: )
2015. jún. 6. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!