Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Vajon mit gondol az a dolgozó,...

Vajon mit gondol az a dolgozó, akit ingyen dolgoztatnak szombaton és nem tesz semmit, nem szól hanem némán tűr?

Figyelt kérdés

Ilyen sztorit nehezen hinnék el ha nem látnám saját szememmel. Egy munkahely ahol betanított melósok minimálbérért nyomják az ipart papíron nyolc, valóságában 9-10 órában, mikor hogy.

Ez megy hétköznap. Szombaton is be kell menniük, tök ingyen. A furcsa: a vezető meg is mondja, hogy nem kapnak semmi pénzt se a túlórára se a szombatra. Olyan helyen már én is dolgoztam ahol túlóráztattak és ígérgettek mindenfélét majd nem akaróztak fizetni.

De olyan helyet még nem láttam ahol kerek perec megmondják a dolgozónak hogy gyere be szombaton,pénz az nincs, de ha bejössz, akkor megtartalak állásban. Ennyi, ez a fizetség, hogy folyamatos a munkajogviszony.

Ha nem jössz túlórára másnap utcán vagy. Meg is mondják.

És a dolgozók mit tesznek? Felháborodnak, lincselnek, vagy otthagyják az egészet? Nem. Hanem szájukat befogva kussolnak, és némán dolgoznak, ingyen szombat stb.

Van aki elmegy persze. Annak a helyére másnap 10-en vannak.


Én meg aki csak szerződéses biztőr vagyok csak nézek. És még azt hittem az én melóm szar. Hát szarnak szar de van szarabb.


De iylen feltételek mellett mit keresnek itt? Ennyire semmi más nincs?


2015. jún. 1. 12:01
1 2 3
 1/25 Moriarty05 válasza:
91%
Bizonytalan világban élünk, a semminél jobb a szar is.
2015. jún. 1. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 TamásTóth ***** válasza:
90%

Összekéne fogniuk és úgy feljelentés/bejelentést tenni. Persze nem fogják ezt megtenni és tovább güriznek minimálbérért (éhbérért), mint a birkák, úgyhogy kihasználják öket.


Ha senki soha nem cselekszik, mert a "szar is job mint a semmi", akkor nekik nem less job soha.


Én tartom magma ahhoz, hogy cask azt az embert lehet kihasználni, aki hagyja magát. Ez persze itt ember csoportusolásokra is igaz.

2015. jún. 1. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
71%

Felháborító az egész!

Aki, ezt tűri az a másik munkavállalóval is ki szúr. Nem csak a saját kollégáival, hanem más cégek alkalmazottjaival is.

Mit mondanak a másik cégnél? Ha ott megy, akkor itt is.

Aztán mindenki megnézheti magát.


Ez az igazi vadkapitalizmus.


Éljen május elseje!!!

2015. jún. 1. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:

Hát ja, csak az it dolgozók is választhatnak hogy minimálbér és kussolnak vagy semmilyenbér és éhen halnak.

És nem opció hogy máshova mennek. Mert máshol mi folyik? Ugyanez.

Azért az gondolom világos hogy ezek betanított melósok, nem atomtudósok. Ezeket hova veszik fel? Ilyen szar helyre. Normális helyen ezekkel szóba se állnak. Eleve az a tény hogy jó néhányuk 50 felett van már ez önmagában elég ahhoz h csak ilyen lepra helyekre kelljenek.

2015. jún. 1. 13:22
 5/25 A kérdező kommentje:

"cask azt az embert lehet kihasználni, aki hagyja magát"


Igen csak azt persze.

Meg még a

- tartósan betegeket akikkel szóba se állnak sehol

- az elemi szinten (se) iskolázottakat

- az X bőrszínűeket

- a 45 /50 felettieket

. még folytassam?


Na ezek azok akik esetében duma maszlag az hogy hagyja magát kihasználni. Mi mást tehetne? 100ból 99 helyen kiröhögik ha jelentkezik, az az egy ahol meg nem az meg ilyen. És választhat hogy van egy vagy semmi.


Egyébként meg ha a dolgozók összefognának akkor mégis mi lenne? Ha a megfelelő hatóság elé tárnák az összes mocsokságot ami ilyen helyeken folyik (szabi túlóra belentéssel való játszadozás) akkor még azt is elérhetik h bezár a cég. Na és az jó lenne? Akkor még ez se lenne, és indulhatnának felkutatni a köv lepra helyet ami hajlandó szóba állni velük.


Bíróság? Ugyan.

Ezeknek az embereknek napi filléres gondjaik vannak nem érnek semmit egy rétestészta jogi huzavonával ki tudja milyen eredménnyel. AZ ilyen vállalkozók kilóra megveszik a bírót aztán nézhetnek a dolgozók a bíróságon nagyokat.

2015. jún. 1. 13:36
 6/25 anonim ***** válasza:
100%

Az ilyen dolgokat kizárólag teljes összefogással lehet megszüntetni: nemcsak az adott gyárban, hanem az egész régióban/országban össze kell fogni a munkásoknak és azt mondani, hogy nincs ingyen szombati munka és ingyen túlóra. Mert így a munkaadónak nincs más választása, mint tisztán játszani, mivel ellenkező esetben nem lenne munkás.

Régen erre voltak a szakszervezetek.


Csak a mai magyar valóságban nem túl életszerű, hogy az 50 feletti, iskolázatlan emberek ilyen szinten szervezkedni kezdenek.

Így amíg sz@r (munkahely) lesz, addig légy (munkavállaló) is lesz. A dolog iróniája, hogy éppen azzal, hogy bejárnak gályázni nemcsak magukkal, hanem a többi munkással is kitolnak...


Hülye lenne a vállalkozó nem kihasználni egy ilyen helyzetet, amikor a munkavállalók gyakorlatilag saját maguk alatt vágják a fát, csak azért, hogy neki jó legyen.

2015. jún. 1. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 TamásTóth ***** válasza:
100%

"- tartósan betegeket akikkel szóba se állnak sehol"


Erre azt mondom, hogy valóban öket ki lehet használni, mefelelő szociális háló kell, és megfelelő segítség a kormány részéről az ilyen embereknek. (Számszerüleg mondjuk nem hiszem, hogy olyan sok "tartósan" beteg ember élne M.O-n)


"- az elemi szinten (se) iskolázottakat"


Ma M.O-n csak az nem végez el általánost és gimnáziumot/szakközépet, aki nem akar és nagyon ellenkezik. (Értsd: csak ők tehetnek arról, hogy nincs 8 általánosa se)


- az X bőrszínűeket:


Én egyetemet végeztem és annak megfelelő állásom van jó fizetéssel. Vannak cigány, néger, arab munkatársaim itt M.O-n egy 1000- főt foglalakoztató cégnél kb 200 nem fehér ember. Lehet, hogy a bőrszín megneheziti a dolgokat, de nem teszi lehetetlenné, hogy javítsunk a saját sorsunkon.


"- a 45 /50 felettieket"


Ugyanaz, mint az iskolázottság. 45-50 évesen az embernek, ha nem minimálbérért gürizett egész életében (mert semmihez nem ért) Akkor van böven félretett pénze és emelett olyan állásban dolgozik, ami viszonylag jól fizet.

(Ha csak minimálbérért dolgozott egész életében az megint azért van mert nem ért semmihez)


". még folytassam?"


Igen kérlek.


Nyilván vannak kivételek, amikor valakinek van szakképesítése, jó a szakmájában és munkanélküli lesz stb stb. De ezek elenyészőek. A többség, azért él szarul, mert nem tesz és soha se tett semmit azért, hogy előrébb jusson.


A biróságokat meg nem olyan egszerű lefizetni, mint te azt hiszed. (de ebbe nem megyek bele)


Ha összefognának és úgy perelnének, strikolnának (élnének a törévny adta jogaikkal) akkor egyrészt nem rúghatják ki öket (strike alatt) másrészt kártérítést itélnek meg nekik. (Amik iszonyat nagy összegek szoktak lenni). Persze ennek M.O-n nincsen hagyománya, de vannak országok, ahol igen. USA-ban nevetséges dolgokért is horribilis kártérítéseket fizetnek. M.O-n is adottak a jogszabályok. (nyilván jöhetsz azzal, hogy M.O-n midnenki corrupt és mindenki a szegény munkások ellen van, de ez nincs igy)

2015. jún. 1. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:

Elképedek az itt elhangzottakon.


Mutassunk nekem a mai magyar valóságban hogy nem egy cég (de akár az is) hanem egy egész régió összes hülyének nézett melósa összefog és együtt...


Emberek hol éltek? Mit szívtok? Milyen mesekönyvet lapozgattok?


Ne jöjjünk azzal hogy az USA-ban bezzeg. Nem ott vagyunk.


Ha dicső kis hazánkban az emberek össze tudnának fogni akkor a Zemberek Zembere már lámpavason himbálózna.


Ha az emberek össze tudnának fogni akkor iylen helyek nem lennének.


De addig amíg diplomás emberek közmunkáért kuncsorognak főleg vidéken és örülnek hogy az is jut nekik (ld a tanárember esete aki egy diákjával találkozott parksöprés közben...) na addig nincs miről beszélni.


És igen, sokan vannak (köztük az én szüleim is) akik egész életükben szarért húgyért melóztak valahol, és itt vagyok én a gyerekük aki "sokra" vittem hiszen míg ők 8 általánost végeztem, nekem diplomám van, nyelvvizsgám. Erejükön felül taníttattak, sokra mentek vele. Hű de jó, így vagyok bizt őr havi nettó 80-ért.

És igen, örülök hogy ez is van.

2015. jún. 1. 14:00
 9/25 A kérdező kommentje:

Segítek! Fordítok!

Azt SZTRÁJKNAK hívják itt mifelénk.

És tudod mi lenne ha egy ilyen hely összes melósa STRIKE-ba (!!!) lépne? Másnap annyival több munkanélküli.


strikolnának

2015. jún. 1. 14:02
 10/25 TamásTóth ***** válasza:
100%

Akkor te örülj a nettó 80-adnak én meg örülök az én nettó fizetésemnek. Mindketten elégedettek vagyunk, akkor mi is a kérdés?


Ha nem vagy elégedett valamivel, Akkor tegyél ellene, hogy jobb legyen Ha elégedett vagy, akkor meg nincsen gond.


Ez vonatkozik a szombaton ingyen dolgozó munkásokra is.

2015. jún. 1. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!