Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit csinál egy aktuárius?

Mit csinál egy aktuárius?

Figyelt kérdés

Nemrég elkezdett érdekelni ez a munka, egy-két dolgot már hallottam róla, de nem tudom pontosan, hogy mit csinál, mennyire kemény meló, kb milyen a fizu itthon/ külföldön (pl. Svájcban), matekon kívül mi szükséges hozzá.

Egyébként még középsulis vagyok, csak érdeklődök, de nagyon régóta imádom a matekot, ELTE alkmatra szeretnék menni, amúgy programozás is érdekel. Minden választ köszönök:)



2015. jún. 2. 20:56
1 2
 1/11 lencsefőzelék ***** válasza:
50%

Marha nehéz volt rákeresni:

"Az aktuárius olyan szakember, aki a kockázatok pénzügyi hatásait elemzi, és a következtetésekből levont módszereket alkalmazza a gyakorlatban. Az aktuárius matematikai (valószínűség-számítási, statisztikai) és közgazdasági (pénzügyi, befektetési, számviteli) ismeretek felhasználásával, a gyakorlatban felhasználható, számszerűsített válaszokat ad a kockázatok pénzügyi hatásainak kezelésére."

[link]


Vagyis az értékteremtő munkától k. messze van.

2015. jún. 3. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Valószínűleg én is beírtam először a google-ba és nem azzal kezdtem, hogy kiírom ide, de azért köszönöm a válaszodat. Valójában arra lennék kíváncsi, aki kicsit többet tud róla, esetleg van aktuárius ismerőse, vagy ő maga az, hogy egyetemen milyen tárgyakat érdemes felvenni hozzá, vagy egyáltalán olyan dolgokat kell e ott csinálni, ami fekszik nekem.
2015. jún. 3. 06:21
 3/11 anonim ***** válasza:
92%
Előző: definilnád az értékteremtő munkát nekem? Csak kiváncsiságból kérdem.
2015. jún. 3. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
74%

" Előző: definilnád az értékteremtő

munkát nekem? Csak kiváncsiságból

kérdem."


Hagyd az ilyen hülyéket, szerintük aki nem a kukoricát kapálja egész nap az nem is végez munkát igazából. Mert csak az a munka, no, tanuld meg! ;-)

2015. jún. 3. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
92%

Persze 1-esnek az értékteremtő munka a mezőn van biztos,epret és kukoricát szedve.


Nyilván mert neki jobb nem jár.


Egy aktuárius kockázatokat elemez,matematikai modelleket állit fel,biztosítóknak dolgozik,hogy mi mennyire kockázatos és meghatározza hol és hogyan éri meg a casco-t beállítani például,vagy hogyan érdemes a baleset biztosítás összegét megadni vagy hogy KissJaúzsi nem biztosítható mert 3 agyvérzése volt fél év alatt és most meg szívkoszorúér betegsége van,ezeket számolja mi mennyire profitábilis,hogy az ügyfél is de a bank és vagy a biztosító is jól járjon.

2015. jún. 3. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Változatos munkának hangzik és érdekesnek. Gondolom a modellezéshez kell megfelelő programozási készség is. Még egy kérdés: itthon ez mennyire követeli meg pl. az angol tudást, természetesen tudok angolul, de kell- e hozzá például napi szinten kommunikálni másokkal, vagy csak képbe kell lenni az aktuális gazdasági helyzetekkel?
2015. jún. 3. 15:27
 7/11 anonim ***** válasza:

Természetesen angol és vagy másik nyelv is érdemes,és a napi gazdasági híreket is érdemes tudni.


Programozás nem mindig kell,de neked az nem lesz gond mivel matekos agyad van.

2015. jún. 3. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm az értelmes válaszokat :)

Azt hiszem most már tudom, ami érdekelt, a többit meg majd úgyis megtudom amikor lejön az ideje.

2015. jún. 3. 21:33
 9/11 anonim ***** válasza:
Én aktuáriusként dolgozom, nem jártam aktuárius mesterszakra, "csak" alkalmazott matematikus diplomám van. Alapvetően szeretem a munkámat, kényelmesek a munkakörülmények, nagy részben kötetlen munkaidő. Mondjuk matematikusi szempontból nem teljesen elégít ki amit csinálunk, közel sem annyira mély, mint az egyetemen a matematikus tárgyak.
2015. jún. 3. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
És egyébként ha kötetlena munkaidő, elképzelhető akár az is hogy mondjuk egy kutatásban részt vegyen egy ember? Úgyértem matematikai (akár nemzetközi) kutatásban, munka mellett, ami szintén kötetlenebben végezhető (és ki is elégítheti a matematikai vágyakat) Vagy a kettő együtt nem fér meg/ nem hagy semmi szabadidőt? Meg persze, tudom nem kell telhetetlennek lenni, de azért a kettő egymás mellett elég menő lenne.
2015. jún. 3. 22:33
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!