Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egy munkaközvetítőn keresztül...

Egy munkaközvetítőn keresztül dolgozom egy multinál. Hogyan mondjak fel? Le kell dolgozni a szerződésben írt 15 napos felmondási időt?

Figyelt kérdés
Hogyan működik ez egy munkaközvetítő irodánál? 3 hónapos határozott szerződésem van, próbaidős vagyok, de úgy néz ki lesz valami jobb 1-2 héten belül, és egyébként sem jön be a munkahely. Munkával nem lenne gondom, de minden mástól agybajt kapok.. A szerződésbén és a neten is olvastam, hogy 15 napos felmondási idő van próbaidő alatt is ennél a közvetítő cégnél és nekem akkor a felmondást 1-2 napon belül el kell intéznem.. Valaki járt hasonló cipőben? Mondott fel így, hogy tulajdonképpen az iroda a munkáltatója és nem az a hely, ahol dolgozik?
2015. jún. 4. 07:40
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Alapban a próbaidő alatt semmilyen felmondási idő nincs, bármely fél indoklás nélkül megszüntetheti a munkaviszonyt bármikor azonnali hatállyal.


Ha a Te szerződésed tartalmaz az MT-től eltérő pontokat, és ezeket elfogadtad, akkor két út áll előtted:

- próbálsz közös megegyezéssel elválni a cégtől

- ha nem mennek bele a közös megegyezésbe, akkor teljesíted amit vállaltál.


Az pedig semmit nem jelent, hogy outsource kereteiében vagy foglalkoztatva, Te nem azzal a céggel állsz kapcsolatban, akinél a munkát végzed, hanem annál, akivel szerződést kötöttél, így amennyiben fel szeretnél mondani, akkor keresd meg a munkaközvetítőt, és velük rendezd le. Ők pedig majd gondoskodnak arról, hogy a helyedre másik ember kerüljön, mivel az ügyfél (a cég, ahol ténylegesen dolgozol), nem arra kötött szerződést a közvetítővel, hogy XY-t odaküldik, hanem arra, hogy Xdb, Y végzettségű embert folyamatosan biztosítanak.

2015. jún. 4. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Most nézem ès a munkaszerződésemben ez áll: "A Felek 90 napos próbaidőt kötnek ki. A próbaidő alatt bármely fél jogosult a munkaviszonyt írásban, indoklás nélkül, azonnali hatályú felmondással megszüntetni."

Ez a szerződésemben van. És van egy ehhez mellékelt néhány oldalas egységes tájékoztató, amiben pedig ott van a 15 napos felmondási idő, de az nincs odaírva, hogy az is vonatkozik a próbaidőre. Illetve nem a szerződésben foglaltakat kell figyelembe vennem?

2015. jún. 4. 08:31
 3/5 anonim ***** válasza:
Próbaidő alatt nincs felmondási idő, ez a lényege. Szerintem az Mt.-től nem is lehet eltérni ebben a kérdésben.
2015. jún. 4. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha ez van odaírva, akkor a próbaidő alatt felmondhatsz bármikor.
2015. jún. 4. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2015. jún. 4. 09:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!