Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Gyakornoki pozícióról lenne...

Gyakornoki pozícióról lenne szó; május végén voltam 1. körös interjún,2. körön június 9-én, de eléggé elhúzzák a kiválasztási folyamatot. Mi lehet a valódi ok?

Figyelt kérdés

Egyedül voltam 1. körön is, és 2. körös interjún is. Mindkétszer a (leendő, vagyis remélem az lesz!) főnök jött be, 2. körön egyedül is hagyott, mert ment melózni, ott excelfeladatokat oldottam.


Van egy ismerősöm a cégnél, furcsállotta, mikor mondtam, hogy 2. körön is egyedül voltam.

Mondta a főnök, hogy én voltam az 1. ember, akit meghallgatott 1. körön is (azt mondta, a HR-esek elfoglaltak a vállalatnál, ez igaz is, több helyről hallottam vissza) meg 2. körön is én voltam az első ember, aki megcsinálta az excelfeladatokat. Jól ment mind a két alkalommal (szimpatikus voltam + angol felsőfok megvan, aktívan használom a nyelvet, matematika szeretete kiskorom óta - matematika osztályba jártam gimiben + excelt is sokat tanultunk itt Fősulin, az excelfeladatok 65%-a ment. Mosolygott a főnök, meg szimpátiát éreztem.


De nagyon el van húzva ez a kiválasztási folyamat... a többi csoporttársamat kb 3-5, de max 7 napon belül értesítették, hogy felvételt nyertek-e a pozícióra.

Ráírtam egy érdeklődő e-mailt tegnap a főnökre, hogy Mikor várhatom a visszajelzést a kiválasztási folyamat eredményéről? (udvariasan írtam!) stb, mert azt mondta jövő héten értesítenek (múlt héten mondta ezt) kedd estig nem jött válasz, és az ismerősömtől tudom, hogy csütörtök-pénteken elutazik a főnök, ezért akkor biztos nem fog egy jelölttel foglalkozni: gondoltam ráírok kedden, hogy akkor szerda estig derüljön ki, mi a helyzet.


Erre annyit írt vissza a főnök, hogy húzódik a kiválasztási folyamat még egy héttel, és még később értesítenek, türelmet kér...


Én nem értem... ha nem lennék szimpatikus/potenciális jelölt, akkor miért hívtak be 2. interjúra meg akkor miért nem írta meg e-mailben/telefonált,hogy"Köszönjük,de nem ön... "


1. opció: arra is gondoltam, hogy nem júniusi kezdéssel, hanem júl 1. vagy júl 15-ei kezdéssel akarja a cég alkalmazni a gyakornokot; de ezt miért nem lehetett állásinterjún megmondani?! Én júl. 1. szeretnék kezdeni, azért mert ez szakmai gyakorlat lenne (min 600 órát követel a sulim, ez kb. 4 hónap ) + szakdogát is kéne írni valamikor, ezért szeretnék július 1.jén kezdeni... főleg hogy lehet, előrehozott államvizsgát fogok tenni.

2. Más is van a képben (édesapám ezt a lehetőséget is felvetette) hogy lehet van ismerősnek az ismerőse, és ezért nem mondanak nekem addig semmi biztosat, hogy Igen vagy nem.

3. A főnök azt mondta, még más jelöltet is meghallgat - ezt múlt héten mondta - de a vállalatnál dolgozó ismerősöm meg azt az infót súgta nekem: "úgy hallottam, csak 2-en voltatok: te meg egy csaj ment még 1. körös interjúra". Szóval lehet a főnök ezt csak füllentette nekem...


de nem értem, minek így nyújtani, mint egy rétestésztát ezt a folyamatot...

mert nagyon szeretném ezt a pozíciót, nagyon tetszik a cég profilja is, a munkahely is, a megközelíthetőség is jó, a fizetés is remek lenne (cafeteriát is adnak, ami gyakornoki pozíciónál szerintem remek!) de miért húzza ennyire az időt??

Marketing gyakornoki pozícióról lenne szó...


én nem értem...

vagy akkor mondják meg egyenesen az embernek, hogy "Nézze július 1-jétől keresünk embert, így megfelel-e Önnek az állás?" (mert még május közepén beadtam a jelentkezést, az álláshirdetéshez nem volt leírva hogy mikortól keresnének.


Mi a véleményetek?

Közben ugye más állásinterjúra is megyek - épp holnap - de annak a megközelíthetősége nem olyan jó, sokat kell utazni, viszont ha ez, amit fentebb leírtam mégse jönne be, akkor van vésztartalék...


mit gondoltok?



2015. jún. 17. 15:03
 1/1 anonim ***** válasza:
Én azt gondolom, hogy tuti nem alkalmaználak. A leírásodból tipikusan az a stílusú ember vagy, akivel borzasztó együtt dolgozni.
2015. jún. 17. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!