Valaki tud segíteni?

Figyelt kérdés
Olvastam sok helyen hogy manapság orvosnak és mérnöknek érdemes tanulni.Gondolkodtam még a rendőrtisztin.Az orvoson belül az állatorvosra gondoltam,igen ám de még szeretem a matematikát így gondolkodtam a matematikuson,vagy a pénzügyi elemzőn. A mérnök is jól hangzik de nem tudom hogy milyen ágazatai vannak. Igazából nem tudnám magam elképzelni mérnökként munkaruhába,hanem csak mondjuk "diligálni" hogy mit hogyan kéne csinálni,van ilyen mérnök? A villamosmérnök,gépészmérnöknek milyen ágazatai vannak? Vagy jármű-közlekedési mérnök? Milyenek a fizetések ezeknek a foglalkozásoknak.

2015. jún. 17. 15:38
 1/4 anonim ***** válasza:

Amiket így megkérdeztél kb lehetetlen leírni. Legalábbis nagyon sok. Ha kiguglizod jobban jársz. "gépészmérnök szakirányok" "villamosmérnök szakirányok" "mit csinál egy ...mérnök?" "Mennyit keres egy ...mérnök?"

Itt a GYIK-en is feltették már ezeket a kérdéseket sokszor, ha itt beírod a keresőbe, akkor is sok mindenre választ kapsz.


Annyit elmondhatok, hogy a mérnökök nem munkaruhában dolgoznak a soron általában, azok a szakmunkások. Persze van olyan mérnök is, de azért kevesebb.

2015. jún. 17. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi,és a lean mérnök mit csinál?
2015. jún. 18. 08:07
 3/4 anonim ***** válasza:
Állatorvosi (a magyar) XATR sem ér!
2015. jún. 18. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ennek is utána tudsz olvasni. A lean önmagában egy folyamat/vállalatirányítási rendszer, ami arra törekszik, hogy azt optimalizálja a lehet legjobban. (leghatékonyabb, gazdaságosabb legyen)

A lean mérnök ezzel foglalkozik nagyjából. Persze ez egy nagyon pongyola megfogalmazás, azért mondtam, hogy nézz utána és okosabb leszel. Hozzáteszem, hogy ehhez azért kell pár év tapasztalat. Általában nem úgy megy, hogy te elvégzel valami lean tanfolyamot, aztán te leszel a lean mérnök a gyárban.


Egy tanácsot, ha megengedsz pályaválasztásnak, akkor ne a pénz motiváljon (főleg ne mérnöki pozícióban), ne azt keresd, hogy mi fizet a legjobban, hanem hogy mi érdekel a legjobban.

2015. jún. 18. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!