Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ti hogy viselitek, hogy...

Ti hogy viselitek, hogy anyagilag támogatnak, eltartanak Titeket? Elsősorban fiatal (abb) nőkre lennék kíváncsi. És mi ebből a kiút?

Figyelt kérdés

30 éves nő vagyok. Nincs szakmám, így általában keveset keresek. Volt jobban kereső munkám (ez konkrétan 110-120 ezer Ft), de most ennek kb. a felét tudom összeszedni, mert csak alkalmi munkáim vannak. Nemsokára ismét várható egy jobb munka, de az is csak határozott szerződéses (pár hónap).


Az Édesanyám és a Párom segít anyagilag. De én ezt nagyon nehezen viselem. :( Szeretnék önálló lenni vagy legalábbis rendesen beleadni a költségekbe. Idén folytatom az iskolám, még két év. Az megint költség, tandíj havonta. De talán ez segít majd rendes állást találni.


Közben magam körül egyre másra látok olyan nőket, lányokat (kolléganők), akik 4-500 Ft-os órabérben dolgoznak és mégis Iphonejuk van, meg Ipad meg ruhákat vásárolnak stb. És tudom, hogy kettejüknek pénzes szüleik vannak, egyiküknek meg jól kereső férje. Nekem olcsó telóm van és arra is hónapokig gyűjtöttem és kipótolták nekem karácsonyi ajándéknak.


Ezt hogyan lehet bírni? És mi ebből a kiút? Én konkrétan sz*rnak érzem magam, hogy mások "terhére" vagyok. Persze próbálok segíteni ahol csak tudok, és ők nem érzik ezt tehernek (vagy nem mondják), de én már kész vagyok. És már elmúltam 30. :/


Van valaki hasonló cipőben?



2015. jún. 17. 16:39
 1/5 anonim ***** válasza:
Tanulni kellett volna. Amúgy az iPhone és az iPod nem a világ, anélkül is lehet élni.
2015. jún. 17. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy az nem a világ. Nem is érdekel, csak tudom, hogy brutál áruk van, mégis meg tudják venni.


Tudom, hogy tanulni kellett volna, annak idején sajnos nem volt rá lehetőségem, hogy tovább tanuljak.

2015. jún. 17. 17:39
 3/5 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem természetes, hogy az emberek a családjukban segítik egymást. Megteszel mindent azért, hogy pénzt keress, nem direkt lógsz a nyakukon, nincs miért lelkiismeretfurdalásod legyen. Nyilván te is segítenél anyukádnak vagy a párodnak, ha te keresnél többet.
2015. jún. 17. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
72%
A tanulás a kiút, úgyhogy hajrá. Sok nő szakmával is épphogy megkapja a minimálbért, nem egyedüli a helyzeted. Azok a lányok akik a fizetésükhöz képest feltűnően jó anyagi helyzetben vannak, esélyes hogy olyan dolgokat tesznek meg a pénzért, amiket te nem szeretnél :) Rengetegen szétrakják a lábukat egy kis pénzért, akikről nem is gondolnád. Lehet, hogy csak társkeresőről van pár állandó partner... Ha 30 vagy akkor még éltél abban a világban amikor nem a pénz volt minden, ne irigyeld őket, értékeld amid van és tanulj. Sok millióan (vagy még milliárdan is) a te helyzeted is megirigyelnék.
2015. jún. 17. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Tanulj, tanulj, tanulj! Nem hiába cseszegetnek a tanárok is mindig, a szülők is, hogy tanuljon a gyerek. Na épp ezért. Hogy legyen belőlük valaki, legalább egy szakmája legyen, amivel el tud indulni. Csak sokan ezt leszarják, nem tanulnak. És amikor odakerülnek, hogy dolgozni kéne, majd nem mennek semmire. (Tapasztalatból írom, igaz van szakmám, de semmire nem megyek vele, és már bánom, hogy anno nem tanultam, hogy jobb szakra felvegyenek, ami ér is valamit.)


22/L

2015. jún. 19. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!