Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen ágazati vannak a...

Nixie.01 kérdése:

Milyen ágazati vannak a közgazdaságnak? Egyes ágazatoknál milyen feladatokat végez? Milyen végzettség kell?

Figyelt kérdés
Jövőre fogok ballagni általános iskolából (azaz most végeztem a hetedik osztályt) és közgazdász szeretnék lenni. Vagyis tetszik ez a szakma de nagyon keveset tudok róla. Egy közgazdasági szakközép iskola után tovább kéne menni főiskolára? (kitűnő vagyok első óta, tehát a tanulmányi eredményem nem jelent akadályt). Előre is köszönöm a válaszokat!

2015. jún. 27. 18:33
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ne közgazdasági szakközépiskolába menj, hanem gimnáziumba és utána egyetemre. Egy közgazdasági szakközépiskolában kb az első féléves egyetemi tananyag felét tanítják meg. Jobban jársz a gimnáziummal és a matekot mindenképp emelt szinten tanuld.


Ezek a szakok adnak közgazdasági diplomát:

- alkalmazott közgazdaságtan

- pénzügy és számvitel

- nemzetközi gazdálkodás

- gazdálkodási és menedzsment

- kereskedelem és marketing

- emberi erőforrások

- turizmus és vendéglátás


Még van időd eldönteni, hogy melyikre menj, de véleményem szerint a listában az első 4 a legjobb.

2015. jún. 27. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Egy nagyon erős gimibe menj.

Jobb lesz az érettségid - több pont, könnyebben szerzel 1-2 felsőfokú nyelvvizsgát, máshova is tudsz menni ha netalán meggondolnád magad-

2015. jún. 27. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
15%

Nem feltétlen kell az emelt matek, ha csak nincs valakinek olthatatlan perverziója a teljes palettához.

Függvényanalízis, valószínűségszámítás, operációkutatás. Más nem kell.


De amúgy ami manapság közgázképzés alatt fut, az az ügyintéző képzés. Msc minimum kell hogy közgazdásznak csúfoljon valaki.

2015. jún. 27. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
100%

Mindenki eléggé lehúzza a közgazdasági szakközépiskolákat, és ami azt illeti, nem értem, miért :D Szerintem bőven több lehetőséget ad, mint egy gimi, ráadásul NEM attól függ az érettségi minősége, hogy gimnáziumi vagy szakközépiskolai. Hülyeség azt tanácsolni valakinek, hogy ne közgazdasági suliba menjen, ha egyszer az érdekli. Miért javasolnám én a közgázos középsulit?

1. Nem biztos, hogy a gyakorlatban is ugyanannyira tetszeni fog ez az egész, így lesz 4 éved kitapasztalni, hogy mik is az egésznek az alapjai, tényleg érdekel-e, és SOKKAL könnyebb előismeretekkel szakot választani.

2. Lehet, hogy csak kb. fél éves anyagot adnak le középiskolában, de számít ez? Fél év az mégis fél év, ezen felül rááll az agyad a közgázos logikára, lesz időd megérteni az összefüggéseket, és a későbbiekben is könnyebben fog ez menni.

3. SZÉTV. Nagyon nagy előnyt jelent egy jó helyezés egy ilyen versenyen, ugyanis ha valami állami közgáz szakra szeretnél menni, akkor bizony szükséged lesz arra a 100 pluszpontra.

2015. jún. 27. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Azért ez elég buta állítás... nem akartam kifejteni de úgy látszik szükséges.

Hogy adna több lehetőséget?

Ha elmegyek közgáz szakközépbe akkor kilőve az esély arra, hogy emelt szinten tanuljon más tantárgyakat amiből érettségiznie kell. (Rendes tanórán)

Közgázból menj már el olvorsnak, gyógyszerésnek, ügyvédnek, építésznek, stb.

Egy gimiből ez mind nyitott kapu!


Hülyeség azt tanácsolni, hogy oda menjen! Miért?

Sok gimiben van alapból közgáz is. Egyszerűbb ismerősöket, tanárokat megkérdezni, hogy miről is szól ez az egész. Barátokat találni akik elmagyarázzák, megmutatják mit tanulnak.


Igazad van, lehet hogy nem fog neki tetszeni, és ha megvan akkor hova megy? Közgázról rak majd 1-2 emeltet? 2 nyelvvizsgát? S majd sikeresen fog váltani?

Pont, hogy a gimi az ami nem korlázot le, mert közben rájössz mit szeretnél. Sokkal jobban felkészít.


Közgázos logika.. nagyon sok logika kell hozzá mit ne mondjak.. az összes gyakorlatot letudja azzal, ha rendes matek képzést kapott a gimiben. S van egy kis logikája.


SZÉTV.

Ezt kiválthatja az általam említett emelt tantárgyakkal, nyelvvizsgákkal. Amik szintén több lehetőséged, kaput nyitnak meg előtte.

_______________________________________


Egy jó gimi olyan alapokat ad amivel a közgázt is simán elvégzed ha szereted. Emellett mehetsz még bárhova. Nincs megkötve a kezed.


Egy közgáz(ami nagyon sok esetben gyenge..silány) korlátoz. Akkor jó ha szüleid könyvelők, vagy benne vannak a szakmában és neked is ez a célod. Már tudod mi a helyzet és magabiztos vagy. Esetedben ez nem igaz ahogy látom.

Egyetemre közgázról amúgy is nehezebb bejutni!

Kell egy matek 100%, közgáz 100%, az 400 pont.

S ez még kevés..

Nyerheted a versenyt.. amire elég sokat teszel fel..

2015. jún. 27. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

Áhh, nem csak a közgázról kell a jó érettségi :D És nem minden közgáz gyenge..Hidd el, amúgy sem attól függ, egyáltalán nem nehezebb egy érettségi egy szakközépiskolásnak :D

Emelt üzleti gazdaságtant és emelt angolt tervezek, plusz még idén egy nyelvvizsgát, emellett egy erős matekra számítok, annak az egyetemnek az érettségire felkészítő táborába megyek, amiről lövésem se lenne, ha gimibe járnék, mivel amiatt jelentkeztem.

Na és akkor nem tanulom a tárgyakat emelt szinten? Egy barátnőm emelt kémiát, matekot, bioszt és fizikát tanul. Na már most, közgázos vagyok, mi a francért akarnék én pl. bioszt EMELT szinten tanulni évekig? Csak úgy megsúgom, hogy 7 tizedet javult az átlagom azzal, hogy ezek a számomra nagyon is tölteléktárgyak megszűntek, mert gyűlöltem mindet, a föcivel együtt. És nem, nem azért, mert szar tanuló lennék, ez így egy jóval 4 egész fölötti átlag volt :D Nekem szenvedős volt a föci, a kémia, a fizika és a biosz is, mert egyik se érdekel (van, amelyik általánosban a kedvencem volt), ezek után mondd már meg nekem, mit keresnék én egy gimiben? Aki ennyire tudja, hogy közgázt szeretne tanulni az igenis menjen nyugodtan közgazdaságiba. Én úgy választottam 8.-ban, hogy a jelentkezési határidő leadása előtt 2 héttel még azt se tudtam, hogy van közgazdasági szakközépiskola, végül pedig már csak azt jelöltem.

Nem bántam meg, nem is fogom, ennyit erről, a kérdezőnek pedig javaslom, alaposan gondolja meg, mit szeretne. Én csak azt tudom mondani, hogy semmit nem ér az a 4 év gimnáziumban eltöltött idő annak, aki hasonló beállítottságú, mint én.

2015. jún. 28. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szerintem igen is sokkal nehezebb egy nem közgázosnak.

Miért is? Mert egy gimist sokkal jobban készítenek az érettségire, sokkal alaposabban. Biztosítják az emelt faktokat stb.

Látom szép eredményeket értél el, azt hittem nem kell elkezdeni a 'kinek a nagyobb a szerszáma' harcokat, de akkor én meg NYEK-es voltam. Már elsőben emelt infó érettségire mentem. Másodikban előrehozottan mentem emelt angol érettségire. Nyáron meg ment a felsőfokú nyelvvizsga. Miért? Mert nem volt akadály, olyan képzést kaptunk.

Emellett bejött a 2. nyelv tanulása is. (Igen ez is gimis előny!) 3-ban már ebből is mentem emelt nyelvvizsgázni. (Persze otthon rá kell tanulni, de remek alapokat kapsz! A tanár is foglalkozik veled külön, ha igényled)

Matek, a tanárnak köszönhetően még emelten is felvettem, miközben humános voltam. Emelt matek 96%-ra sikerült.

A gimiben meg annyira elit volt a képzés, hogy pár gyerek nem vitt mindent emelt szinten végig.

S téves picit az elképzelésed, mivel gimiben nem oktatnak mindent emelt szinten. TE választod meg mi tetszik, és azt veszed fel. Plusz ide jön amik alapból emeltek, de ez függ a 'szaktól'. Humán-Reál(és ezek keverékei)


A kérdező jövőre ballag általánosból, és még nagy eséllyel a mérleget nem látta. Szla tükröt. Könyvelésről már nem is beszélek. Bár azt csak a legjobb közgáz sulikban tanítják rendesen..

Rengeteg (szerintem unalmas mikro-makro..)

Olyan 'emelt' számításos feladatokkal amiket egy másnapos reggelen is megoldok, gond nélkül..


Igen, az a baj, hogy nem te rólad beszélünk a kérdésben. Nem írtam, hogy neked kéne oda járnod. (Na ugye a szövegértés... :D) Azt akarom lehozni, hogy a kérdező azt se tudja mi fán terem a közgazdaság. Butaság lenne előre eldönteni. Gimiből is sikeresen mehet bárhova. Így kilőve az a hibalehetőség, hogy mégse fog tetszeni neki. S még 100 kapu lesz előtte kinyitva.


A kérdező meg semmi konkrétat nem írt magáról, TE meg már azonnal azt hiszed, hogy olyan mint TE. :)


Nem tudjuk, milyen általános iskola amibe jár. Mennyire erős a képzés. Sok az ismeretlen tényező.

Így a legjobb ajánlás a gimi! (Csak mert ha mégse tetszik, akkor a tiéddel elég csúnyán megszívta, az enyémmel meg mehet még bárhova!)

2015. jún. 28. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Te jártál valaha szakközépiskolába? Azt hiszem elég nagy tévedésben élsz, igenis van fakt, lehet, hogy órarenden kívül, de ettől függetlenül nagyon megéri. Az meg lényegtelen, hogy emelt vagy középszinten kell tanulni, akkor is ugyanaz. Egyébként akiről beszéltem, neki pont nem volt választása. Biosz-kémiát jelölt, a matek-fizikára meg kevés volt a jelentkező, ezért mindenkinek minden emelt lett. És akkor ez itt egy erős gimnázium kérlek szépen.

És szerinted én azt mondtam, hogy olyan, mint én? Istenem, ugyanolyan javaslatot tettem, mint te. Mellesleg én sem tudtam, mit fogok tanulni egy közgazdaságiban..A könyvelést meg nagyon is jól tanítják, ne aggódj amiatt. Na és akkor az oktatás színvonala. Honnan veszed, hogy törvényszerűen jobbnak kell lennie egy gimiben? Hidd el, nagyon is vannak itt elvárások, akármit is gondolsz. Mellesleg szerintem nem csak ez számít. Minden közgázos versenyen is tök jól érzem magam, úgy alapból a suliban is, és biztos vagyok benne, hogy az egyetem is sikerülni fog, gimi ide vagy oda. Gimiből meg szerintem továbbra is nehéz eldönteni, hogy ez tényleg érdekli-e.

2015. jún. 29. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!