Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyit keres egy vegyészmérnö...

Anyád Gibbonja :D kérdése:

Mennyit keres egy vegyészmérnök itthon, illetve külföldön?

Figyelt kérdés
Ha valakinek van vegyészmérnök ismerőse, azt is megírhatjátok, hogy hol tudott elhelyezkedni és mit csinál. 16/F

2015. júl. 2. 11:33
 1/5 anonim ***** válasza:
74%

Nekem most nagyon rosszak a tapasztalataim. Bár én most végeztem, és még csak BSc-m van, annyira motivált sem vagyok, mert a programozás felé kacsintgatok most, és így végzettség nélkül egész jó kis állást sikerült találnom ezen a területen.

Viszont pár helyre azért kíváncsiságból beadtam az önéletrajtom, a legtöbb annyit sem ír vissza, hogy dugjam fel magamnak. A kilátások meg nem túl jók, pályakezdőként kevesebbet kapnék diplomás munkakörben, mint most bármilyen végzettség nélkül (értsd: nettó 200 ezer alatt). Persze az évek alatt ezt szépen fel lehet tornázni, van, aki jól keres vele...

Közben mindenhol azt szajkózzák, hogy fú, mekkora szükség van mérnökökre, meg vegyészekre is.

2015. júl. 2. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Egy cikkben, amit nem találok, azt írják, hogy itthon a kezdő vegyész fizetés nettó 180-200. Külföldről nem tudok nyilatkozni.
2015. júl. 2. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Jó melóhelyen, doktorival lazán nettó 6-800 ezreket is haza leht vinni.
2015. júl. 2. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

3-as a jó melóhely az mit takar? Cégnév, elérhetőség?

600e az milyen valutában van?


Vegyészmérnökként 4 év munkatapasztalattal nettó 108e Ft a fizetésem. A kari átlagunk elvileg havi 950e Ft, hogy ez az érték miből jött ki nekik azt nem tudom.

8-an végeztünk az évfolyamomon, ebből 1 velem dolgozik feltételezem annyit keres mint én, 3-an tartós álláskeresők, volt szobatársam nettó 180e-et keres, felesége 270e-et. Valamint van egy feltehetően sikeres társunk, aki bár 4 évvel előttünk kezdett, de végül lealacsonyodott a szintünkre és velünk végzett.


Részemről ennyit az átlagfizetések információ értékéről!

2015. júl. 2. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Forintban kedves vegyészmérnök, ha nem esett volna le az EZER szóból. Itthon ritkán adnak fizetést indiai rpúiában, hogy arra gondoljak.


Másrészről meg olyan helyre kell menni, ahol van egy multinacionális háttér és megvan a pl. kutatáshoz szükséges támogatás. Cégnevet ne haragudj, nem fogok írni, de akit ismerek vegyészmérnököt, az a fenti, általam írt fizetési sávban kap fizetést.

2015. júl. 3. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!