Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyire keresett a Hegesztő...

Mennyire keresett a Hegesztő szakma?

Figyelt kérdés

Megérte Szakiba hegesztőnek mennem?

Mo-n mennyit keres?

Mennyire nehéz szakma?

Minősìtést is kapok!



2015. júl. 2. 22:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
mindenhol keresett a minősített hegesztő
2015. júl. 2. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Magyarországon semmit nem éri meg csinálni, tehát ebből felesleges kiindulni. Akkor éri meg, ha tényleg olyan iskolába mész ahol használható tudást adnak és utána lelépsz külföldre.
2015. júl. 2. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

"mindenhol keresett a minősített hegesztő"-


Na ja, ez így kimondva nagyon szép de akkor mi van ha én mondjuk minősítve vagyok AWI-ra ötvözetlen acél lemezen, tompa varratra, bla bla bla satöbbi, de sehova nem ezzel a minősítéssel keresnek embert???

2015. júl. 2. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
Hiány szakma tehát ösztöndíjat is kapsz bizonyos feltételek mellett. Mielőtt bele vágnál, elsőnek próbáld ki. Ha nem tetszik ne erőltesd. Egy kis kézügyesség nem árt de igazából csak sokat kell gyakorolni :) munkád lesz, ez tén. Már csak az a kérdés hogy hol és mennyiért. Mo.-n nem a legjobb a fizu de ha jó helyre kerülsz elég jó lesz a fizu is. Szerintem az AWIra állj rá nagyo, az keres a legjobban de a minősítés sem mindegy hogy milyen! ha nagyon profi vagy, van nyelvtudásod akkor húzzál külföldre. Magyarokkal vigyázz odakint mert átb*sznak. ha még úszni is tudsz, vagy jól mozogsz a vízben, érdemes búvár vizsgát rakni (bár ennek menetét nem igazán tudom, ugyanis a búvár hegesztők iszonyat sokat keresnek;) persze a halálozási arány sem kicsi/kevés. ez egy szép szakma, én nagyon szeretem, nem bántam meg, ha van egy kis eszed nem bagatelizálod el a dolgot hanem jó erősen "rágyúrsz""!!!! ja még annyi hogy az elméleti rész kicsit száraz.. bocs hogy regényt írtam :D jó hegesztést;)
2015. júl. 2. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:

3as, mielőtt minősítést szerzel, nem árt kicsit tájékozódni, hogy mit/kit keresnek és hogy hol!!! :) remélem azért így is lesz jó munkahelyed!

4es voltam

2015. júl. 2. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy elég keresett és jól fizetett itthon és külföldön is. Szerintem "rendes" meló mellett maszekból is simán lehet annyit keresni vele, hogy csak abból megélj (pl kipufogók stb.)
2015. júl. 2. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:

Keress inkább valami mást.

1.Egy nő sincs ott, csak ti fiuk.Jó, hogy tanulni jár oda az ember, de azért szar dolog.

2.Folyton megsérülsz, a szemed begyullad, ami brutálisan szar, ez elég gyakori lesz, hiába van védő felszerelés.

3.Nyarad nem lesz, mert a nyárigyakorlat kb mindet elveszi...max 1 hónapod marad, vagy annyi sem!

Szóval a nyaradnak lőttek.

4.Nyàri munkán mindenfélét csináltok.Szart lapátoltok, sepregettek...ezzel telik el a nyarad.

Szerintem hanyagold.

2015. júl. 3. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Háhá, van aki nem való hegesztőnek! :)


1. Napi X óra nyugalom. Katona se legyen senki, meg kőműves se, mert amúgy házinyúlra jobb lőni tényleg. Jajjajj!


2. Nem gyullad be. Nem kell belenézni és nem kell tízéves automata panelban bízni. A sérülés elkerülhetetlen, de hogy folyton? Figyelni kell, és védőfelszerelés kell. Egy pár karvédő 3000, egy kötény 4500, egy pár jóféle kesztyű 1400. Ebből a kesztyűt kell néha cserélni, a többi jól bírja, ha nem folyamatosan PD-ben tolod.


3-4. Fú, a nyár... De rossz! Az, hogy minden szakmának (vagy harcművészetnek vagy bárminek, amit konkrétan mestertől tanulsz) velejárója, hogy igényességre nevel és nem engedi, hogy a takarításra satöbbire alsóbbrendűként gondolj, az tényleg ne zavarjon! Melyik normál vasas műhelyben látsz takarítócéget?

2015. júl. 3. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A nyári gyakorlatot tudom :D Engem nem izgat itthon úgyis unatkozok!

A sérülést már lesz.rom.

Ja és Szeptembertől járok középsuliba :D Hegesztőnek tanulok.Kecskeméten a KÉSZ Kft. lesz gyakorlatom :D 7-14 óráig.

2015. júl. 3. 12:20
 10/13 anonim válasza:

Nem az, hogy nem vagyok valo, hamem szar az egész Szerintem.

Inkább tanulok valami irodai munkát szép lányok között, tisztaságban és nem égetem szét magam.

Mert a sérülés az vele jár, ezt olyan szakember mondta, aki több évtizede csinálja, mesélt is egy pár sérüléséről, nem volt szép...életveszélyes.

2015. júl. 3. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!