Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egy YouTube csatornával, ahol...

Egy YouTube csatornával, ahol megvan a napi (! ) 1 millió nézettség kb. mennyi pénzt lehet keresni?

Figyelt kérdés

Nyílván partnercégtől függ, de gondolom tudtok mondani egy minimum és egy maximum számot... Egyébként egy zenei csatornában gondolkodom, nem magyar nyelven. Eddig egy ismerős (nem YT partner) csatornájára töltöttünk fel közös számokat (3mat) melyeket összesen megnéztek 1 200 000-en.

A saját csatornámon főleg feldolgozásokkal foglalkoznék, nem tudom, hogy ez befolyásol e bármit is. Mire eljutok 25-30 videóig (ez majdnem egy év), szerintem meg lehetne a napi 1 millió nézettségem.

Egyébként számomra nem a pénz a lényeg, nem azért videóznék, de ha komolyabban akarom csinálni, akkor más pénzszerzési lehetőségeket kizárna.


A válaszokat előre is köszönöm!



2015. júl. 7. 07:45
 1/5 anonim válasza:
Egy átlagos partnercéggel minden 1000. megtekintés után kaphatsz 2 dollárt is. Nos, ez 1 milliónál már 2000 dollár, ami egész menő, de az sem mindegy, hogy te keresed meg a partnercéget vagy ők találnak rád...stb.
2015. júl. 7. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem akarlak elkeseriteni, de ket problemat latok ezzel:

-Egyreszt ha zenei csatorna (foleg feldolgozasokkal), akkor jogilag nagyon korul kell bastyazni, kulonben mindenfele eloskodo szervezetek lenyuljak a hirdetesi beveteledet. Nem te lennel az elso, akivel ez megtortent (vannak 1M/napnal joval kisebb csatornak, akikre raszalltak a "joakaroik").

-Korulneztem, es az 1millio/nap az nagyon sok. 25-30 videoval teljesen kizart, hogy teljesitsd, ahhoz nagysagrendileg sokkal tobb kell. Gondolj bele, a legnepszerubb video (Gangnam style) hozott ossze 1 milliard megtekintest kb., de eleg hosszu ido alatt. Es ez a top 1 volt.

Megneztem par nepszerubb csatornat, freddiew: 2.5-4M/het (236 videoval, de 7.5M feliratkozoja van), TYT: 8-9M/het (hircsatorna, 22k videoval!), luimarco: 7.3M/honap (Kanada egyik legnezettebb csatornaja, vilagszinten benne van a top 5000-ben)!

De ha a sajat szamaidat extrapolalod: 3 video, 1.2M nezo, x ido alatt. Az x-et te tudod, de akkor - ha nem nezik meg a latogatoid sokszor ujra - eleinte 3 videot kell produkalnod naponta, az egy ev alatt nem 25-30, hanem tobb, mint 1000 (persze ahogy egyre nepszerubb leszel, egyre tobben talalnak rad, es egyre kevesebbet kell feltoltened, mert az ujak megnezik a regi videoidat is).

2015. júl. 8. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nos igen, az 1 millió nézetség / nap valóban sok egy kicsit! :D

Azért ezt mondtam mert ezzel könnyebb számolni...

Egyébként azért vannak olyan csatornák melyek majdnem hozzák ezt a szintet. Against The Current nevű youtube banda az 36 videóval hozza a napi 650 000 - 750 000 nézetséget!

Kurt Hugo Schneider pedig 1 250 000-res számot is eléri / nap, igaz 250 videónál is több van neki (talán 280 nemtom)... Ő már 5 éve van a youtube-on, szóval nem töltfel olyan gyakran, de van 80 és 100 milliós videója is. Boyce Avenue együttes is eléri a nap/millió nézetséget. Ezek a csatornák saját számaikat is feltőltik, de leginkább cover videókkal foglalkoznak. Kivéve az elsőként említett ATC, ők kb. fele-fele arányban tőltenekfől saját számokat és feldolgozásokat. Ők komoly kiadóhoz vannak szerződve (fueled by ramen).

Nem tudom, hogy jogilag hogy működik a feldolgozások árusítása, de ezeknek a csatornáknak gyakran többen veszik a munkáikat az Itunes-on mint az eredeti előadóét (akármilyen hihetetlen is).

Persze én nem számítok ekkora sikerre mert a stílus amit képviselek nem ennyire populáris.

Mindenesetre egyenlőre én nagyon keveset tudok ezekről a dolgokról, ha bele is kedek egyszer a dologba az még a jövő... Pillanatnyilag nem lenne szerencsés elkezdenem. De addigra az átlag nézettség is nő majd, ha a statisztikákból indulunk ki.

2015. júl. 8. 17:50
 4/5 A kérdező kommentje:

Kurt Hugo Schneidernek egyébként 249 videója van (közben megnéztem)

És az elmúlt napban +1,460,774 nézettsége volt, elötte való napokon pedig valamivel mégtöbb.

2015. júl. 8. 18:03
 5/5 anonim válasza:

Én csak megerősíteni szeretném a korábbi válaszokat: sok, és jó videó kell, jogilag jól kitatálni, hogy ne legyenek a számaid megtámadhatóak.


Az én kedvencem, Fagottron/Pogo: https://www.youtube.com/user/Fagottron

117 milliós nézettsége van 62 videóval, de éve óta nyomja és nem csak online, hanem személyesen, ezerfelé, és nagyon népszerű. Őt azért is érdemes nézni, mert disney és más filmekből vett sample-k segítségével csinál zenéket. Ő ezt meg tudta valahogy oldani.

2015. júl. 9. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!