Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kamionsofőrök, mit szerettek...

Kamionsofőrök, mit szerettek a munkátokban és mit nem?

Figyelt kérdés
Belföldi kamionsofőrre gondoltam, aki minden nap otthon alszik. Miért jobb ez, mint egy irodai munka, ahol a szintén a székhez vagy szögezve napi 10 órát? Tényleg szabadabbnak érzi magát az ember?
2015. júl. 10. 16:26
 1/9 anonim ***** válasza:
Ki van oda szögezve 10 órát? Az irodista 8-ra bemegy , 4-kor meg haza. Közbe ebéd, cigi szünet.
2015. júl. 10. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Nem, egy irodista 8-ra bemegy, délben 1 óra ebédszünet, és este 6-kor kijön. És ingázik 1-1 órát reggel és este. És napközben max kétszer áll fel cigiszünetre, mert ha többször, akkor a többiek (akik nem cigiznek) már ferde szemmel néznek rá.


Azt gondolom, sofőrként ettől mozgalmasabb, tartalmasabb az élet, és többet lát a világból az ember, és még többet is mozog (főleg, ha pakolni is kell)

2015. júl. 10. 17:07
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
felfogás kérdése -fiam! 1 próbát +ér! Neked sincsen főiskolád, de a kamionosoknak sincsen...
2015. júl. 10. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Két főiskolát elvégeztem, és irodában dolgozom 10 éve, ezért a kérdés. Nos, kifejtenéd bővebben a véleményed?
2015. júl. 10. 20:09
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha hozzám szegezed kérdésed, akkor vmit nagyon nem jól csinálsz! Két fősuli , az iroda... Álomnak tartod a kamionozást? 1500-2000 euróbérért nagyon kemény , családól távol... Gondolom hallgatsz híreket?Mik vannak a határokon. Tudom a Te kérdésed, belföldire irányult! A google-ben keres rá: https://www.youtube.com/results?search_query=kamionos+lacika érdeme, szeretem nézni, bár Én tudom...
2015. júl. 10. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

" Nem, egy irodista 8-ra bemegy,

délben 1 óra ebédszünet, és este 6-

kor kijön. "


Ha 8ra megy és 1 ora ebedszunet akkor 17kor végez.


De mi pl nem vagyunk székhez kötve az irodaban. Kimehetunk barmikor setalni.

2015. júl. 10. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
76%

Figyelj, erre születni kell. Én a nemzetköziben vagyok jártas, a belföld más dolog. Szeretni kell vezetni, itt meg még fizetnek is érte, sok érdekes helyet, embereket ismersz meg. Én pl. iskolában gyenge közepes voltam angolból, mióta kamionozom, 14 éve - mert a körülmények erre ösztönöztek, szükségem volt rá - angolul könyveket, regényeket olvasok, és további másik két nyelven is megértetem magam. Ezt a kamionozásnak köszönhetem, otthon nem lett volna ehhez elég motivációm. Pár hete az Adriában úszkáltam Bari környékén, ott volt rakodásom a közelben. Jártam régebben Szibériában, voltam az Atlanti - óceán partján, abban is fürödtem már, bejártam Skandináviát, két évig Görögországba jártam, sok helyet látsz egyszóval.


Persze sok a gond is, szigorú, áttekinthetetlen, részben egymásnak ellentmondó szabályok, a kemény munka, itt egy 12 órás munkanap rövidnek számít. Kevés a parkoló, itt a nyár, itt izzadok Párizs mellett hétfőig. Feleségem, másfél éves kislányom otthon, én itt kint, nem könnyű. Na de a labanc cég 15. - én megküldi a 20 - 21 napra (mert havonta azért 10 napot átlagban otthon vagyok) a nettó fél millát. Na ez nem mindegy. És talán keménynek tűnik 3 hetet odalenni, de azután az otthoni egy hét - 10 nap egyvégtében az enyém, semmi dolgom nincs, csak a család, pihenés. És még valami: hiányszakma, ha van gyakorlatod, nyelvtudásod, Nyugat - Európában gyakorlatilag hozzád vágják a kulcsot.

2015. júl. 11. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
#5 voltam (Y) adtam a zöldet! Balesetmenteset!
2015. júl. 11. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 SándorÚr ***** válasza:
ha belföld és mindennap otthon alszol az nagyon nem jó napi 15óát dolgoztatnak minimum és 110-120-szal kiszurják a szemed. Én eleinte belföld heteztem, majd aztán a szomszédos országok... mivel anyukámék Debrecenben élnek volt, hogy egy héten háromszor is kaptam debrecen felé fuvart, és úgy is megvolt a 220-240, de ez a mindennap otthon alvás nem egy jó biznisz ha csak nincs valami tuti hellyed, akkor ne éld bele magad.
2015. júl. 13. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!