Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan várják el a diplomásokt...

Hogyan várják el a diplomásoktól hogy 3 év munkatapasztalatuk legyen?

Figyelt kérdés
18 éves vagyok, jövőre érettségizek és mindenképp tovább akarok tanulni marketing szakon. Ma nézegettem milyen állások vannak és eddig az összesnél legalább 2-3 év munkatapasztalatot említenek feltételnek. Ezt hogy lehetne kivitelezni tanulás mellett?

2015. júl. 19. 22:31
 1/10 anonim ***** válasza:
41%

- gyakornoki programok. a nagy cégeknél van, és nálunk a beszállítók többsége is futtat ilyet, csak ők nem hivatalosan hívják ennek.


Igazából ez a fiatal munkakeresők 22-es csapdája. Legyen 3 diplomád, legyen 5 év szakmai gyakorlatod, és legyél 20 éves :) Nem mondom, hogy egyszerű a szakmai gyakorlat megszerzése, elegendő gyakornoki hely semmiképpen nincs az országban, egymást ölik az emberek a jobb helyekért, és aki későn eszmél (pl elbulizza az első pár évét az egyetemen, ahelyett, hogy próbálna valami módon szakmai gyakorlathoz jutni), az ott fog állni a diplomájával, és rájön, hogy piszok nehéz az első munkahelyet megszerezni gyakorlat nélkül (persze, vannak szerencsésebb szakmák, amikből éppen hiány van, ott könnyebben bevállalnak pályakezdőt)

2015. júl. 19. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
36%
2.éves voltam, mikor elmentem egy céghez, mire végeztem, már volt gyakorlatom, diplomàzàs előtt már szerződésem volt. Persze én nem buliztam minden hétvégén, hanem befektettem a jövőmbe. Megérte? Meg.
2015. júl. 19. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
34%
Gyakornoki melók,szakmai diákmunkák,menni menni keresni a lehetőségeket,már egyetem elején azonnal.Heti minimum 20-30 óra meló suli mellett.Csak így megy.
2015. júl. 20. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
11%
Önkéntes,vagy gyakornoki melók, saját vállalkozás felsőoktatás mellett és nincs ilyen problémád.
2015. júl. 20. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
87%

Egyrészt iskola mellett is van sok lehetőség bizonyos szakmáknál.


A másik pedig:

Ha egy szakmában már sok tapasztalt ember van, akkor elsősorban őket keresik. Minek vegyek fel kezdőt ha hasonló áron is kapok egy tapasztalt munkaerőt? (pl azért mert amúgy is túltelített az adott szakma, így a tapasztalt is olcsóbban dolgozik)


Nem mondom, hogy a te szakmádban is biztos így van, csak egy indok, hogy ez is lehet.


Ha valamilyen szakmából nem találnak tapasztalattal embert, akkor egy idő után elkezdk felvenni a kezdőket is.

2015. júl. 20. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
Annak van valami különösebb oka, hogy az összes értelmes hozzászólás a porba lett pontozva?
2015. júl. 20. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Azért a heti 20-30 óra is túlzás .

De az emberek nagy része előbb utóbb elcsúszik a mintatantervtől, és akkor már elég könnyen lehet találni helyet egy huszon pár óra munkára is a héten.

2015. júl. 20. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

#6: Fogalmam sincs, nagyon megdöbbentem, hogy így le lett pontozva. Én az elsőnek adtam zöld jelet a többit meg most olvastam el és köszönöm a tanácsokat. A minimum 30 órát túlzásnak érzem, főleg felsőoktatás mellett mert ez azt jelentené, hogy heti 5x6 óra + tanulás amit remélem nem várnak el mindenkitől. Az #5- nek köszönöm a tanácsot, teljesen jogos munkáltatói oldalról, hogy a tapasztalt embert keresik. Ahogy látom a gyakornoki munka ami elég egyöntetűen jön a válaszokból. Utánanézek, hogy milyen lehetőségek vannak, de ha valaki tudna esetleg ajánlani helyet vagy bármi megköszönöm. Szerencsére nekem még egy évem van, 12.- be megyek de az ilyeneken úgy érzem jobb most elkezdeni gondolkodni mint ahogy azt az #1 válaszoló is írta

"...ott fog állni a diplomájával, és rájön, hogy piszok nehéz az első munkahelyet megszerezni gyakorlat nélkül..."

A további kommenteket is szívesen várom, előre is köszönöm.

2015. júl. 21. 00:47
 9/10 anonim ***** válasza:

Pedig kérdező én egyetem közben dolgoztam mindig is 40 órát,jó oké csúsztam sokat,de toltam a melót mellette angolt is aztán mentem szakmai melóra és kevés órát vettem fel,de lett majdnem 5 év gyakszim és a diplomát már nem igen kérdezik,most fejezem be ugyan és mindig mondom,hogy dolgoztam suli mellett mert el kellett magamat tartani.


És ez még előny is.

2015. júl. 21. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nálunk a gyakornokok heti 20 órát vállalnak, vizsgaidőszakban ez kevesebb, nyáron meg több. Kb szerintem ez az egészséges határ.
2015. júl. 21. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!