Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Nyári gyakorlaton vagyok...

Nyári gyakorlaton vagyok szakács szakon 7órában, és folyamatosan bent kell maradnom 8-9órázni, mert azzal fenyegetnek, hogy kirúgnak. Ezt megtehetik?

Figyelt kérdés
A kérdés adott, tudtommal 18év alatt nyári gyakorlaton/diák munkán 7óránál több nem megengedett egy nap. Megtehetik, hogy kirúgnak? Már a rendőrséghez fogok fordulni, mert ez nem állapot. 17/L

2015. júl. 22. 21:06
 1/6 A kérdező kommentje:
140órát kell ledoglozni a jogszabály szerint. A "szerződés" szerint is 7órában vagyok, a kamara szerint.
2015. júl. 22. 21:11
 2/6 anonim ***** válasza:
Ilyen a vendéglátás, készülj fel rá. Kifizetetlen túlórák mindenhol. Jogilag nyilván nem tehetik meg, de ha végig is viszed az ügyet, akkor őket megvágják pár száz ezer forintos büntetésre, neked meg nem lesz munkád. Iskoládnál nem tudsz panaszt tenni?
2015. júl. 22. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Igen, tudom hogy ilyen a vendéglátás, de azért a 18munkanapért adnak 14,700at nettóban, míg a szakács munkáért már kaphatok 80-90ezret. Inkább túlórázok rendes bérért, mint ezért a gyakorlatért.
2015. júl. 22. 21:27
 4/6 anonim ***** válasza:
Az iskolában szólj annak a személynek, aki felelős a külső gyakorlatokért.
2015. júl. 24. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Így van: az iskolában a nyári gyakorlatos tanár szerződést kötött a céggel - neki kell szólni, vagy ha őt nem tudod valami miatt megkeresni, akkor az igazgatónak.


A rendőrséghez hiába fordulsz (miféle "bűntény történt? :-) ), mert ők ilyennel nem foglalkoznak.


Ha véletlenül semmilyen tanárt nem érsz el, akkor kérd a gyakorlati helyeden, hogy adják írásba: 7 óránál többet kell dolgoznod. Szerintem erre nem lesznek hajlandóak.

Megoldás lehet még egy jelenléti ív általad való vezetése és aláírattatása érkezés ekkor, aláírják, távozás ekkor, aláírják. ha nem, akkor 7 óra után eljössz.

2016. júl. 7. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Na, ezt "megettem" :D Sikerült egy tavalyi hozzászólásra válaszolnom - nem vettem észre :-)
2016. júl. 7. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!