Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Középfokú nyelvtudással...

Középfokú nyelvtudással külföldön?

Figyelt kérdés

Sziasztok! A véleményetekre lennék kíváncsi. Középfokú angol és német (aktív mindkettő, de egyik sem perfekt, üzleti nyelvtudás) milyen területen lehet elhelyeukedni? Elsősorban a német nyelvterületek érdekelnek nemetorszag, ausztria, svàjc. Itthon irodai környezetben dolgoztam, sok éves tapasztalatom van. Több okból is el szeretnék menni, a nyelvtudásom is tökéletesíteni akarom. Csak a vendéglátás jöhet szóba szerintetek?

Köszi!



2015. júl. 25. 13:37
 1/4 anonim válasza:

Szia!

Hű, az hogy irodai környezetben dolgoztál pontosan mit takar? Mihez értesz?

Sok mindentől függ a dolog, én már átéltem.

Mennyi időre szeretnél kimenni? Mikor akarsz indulni? Mennyi félretett pénzed van?

Ha van megfelelő tapasztalatod és tudásod, akkor nem feltétlen kell a vendéglátásban elhelyezkedned. Nézz szét a munkát kínáló honlapokon, tedd fel az önéletrajzodat. Én például úgy jutottam ki Londonba, hogy feltöltöttem az önéletrajzomat és a munkáltató keresett engem. Mire kimentem, minden el volt intézve.

Természetesen úgy is kimehetsz, ahogy sokan teszik, itthon foglalsz szállást, felülsz a repülőre és irány az ismeretlen. Ha az elején nem okoz gondot néhány hétig, hónapig, akkor mehetsz vendéglátózni, közben keresel másik munkát, ami jobban megfelel az igényeidnek. Sokszor előfordul, hogy még ha itthon jelentkezel is egy kinti állásra, és meg is felelnél, nem vesznek fel, pusztán azért, mert nincs kinti bejelentett lakcímed. Őszintén megmondom, az általad felsorolt országokban való munkavállalással nem vagyok tisztában, de gondolom hasonlóan kell nekiállni a dolognak. Nincs esetleg valami ismerősöd, aki ott lakik? Kimehetnél hozzá néhány napra, feltérképezni a várost, személyesen érdeklődni, önéletrajzokat szétszórni, lakásbérlésnek utána nézni?

Sok sikert kívánok!

2015. júl. 25. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
72%

Mindenhol, ami nem igényel extra szaktudást.

Pl. Egy kertészet...

2015. júl. 25. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem nem elég a középfok.
2015. júl. 25. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Vendéglátáshoz elég, ha tudod az étlapot. Egyéb irodai munkához valóban nem elég középfok.
2015. júl. 26. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!