Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Állásinterjúra megyek, mit...

Állásinterjúra megyek, mit vegyek fel?

Figyelt kérdés

20 èves srác vagyok, holnap megyek állásimterjúra telefonos ügyfèlszolgálatra. Arra gondoltam, hogy a ballagási öltönyöm veszem fel (fehèr ing, piros nyakkendő, fekete nadrág ès zakó, lakkcipő)


Sok helyen olvastam, hogy az állásinterjúk egyik fontos eleme az öltözèk



#cég #ruha #állásinterjú #öltöny #telefonos ügyfèlszolgálat
2015. júl. 27. 18:01
 1/7 anonim ***** válasza:
66%
A lakkcipő túlzás, bár olyan nagyon nem lősz mellé. Szerintem egy telefonos ügyfélszolgálati állásnál elég ha egy sötét farmert veszel fel a zakódhoz egy inggel, és a nyakkendőt is elhagyhatod. Egy sötét utcai (nem sport vagy edző) cipővel tökételes.
2015. júl. 27. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
61%
Nézz ki jól, mert az interjúztató fiatal csajok a kinézetedet nézik, és ha nem vagy jóképű, akkor "majd kiértesítenek" sohanapján. Tapasztalat!
2015. júl. 27. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

ha ezt felveszed, akkor mindenki pontosan látni fogja, hogy a ballagási öltönyöd van rajtad...


A piros nyakkendő nem túl jó ötlet, ha csak nem egy tényleg szolid, és nem bulizós darab, a lakkcipő pedig 2015-ben a színpadi fellépők kivételével már sehol sem jó ötlet.


A zakó és ing jó ötlet, egy sima fekete cipővel, és valami egyszerűbb nyakkendővel. Ha nagyon nincs más, akkor a lakkcipő-piros nyakkendő kombó helyett lehet, hogy csak az inget venném fel a nadrággal, és hagynám a nyakkendőt és a zakót, végül is egy ügyfélszolgálati munkáról beszélünk.

2015. júl. 27. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez így összességében túlzás.

A lakkcipőt mindenképpen hagyd el és szerintem a fekete ünneplős nadrágot is el lehet hagyni.

És valóban fontos az öltözék, de az annyit jelent, hogy ne farmerbe és pólóba, illetve ne tréningruhába menj interjúra. Mert úgy is lehet valaki jól öltözött és csinos, odaillő, hanem a ballagási öltönyébe megy el, vagy úgy alapból öltönybe. A lényeg, hogy jól öltözött legyél, de ez pont nem egy olyan állás, ahová szerintem ennyire ki kéne öltözni.

2015. júl. 27. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Farmer nadrág + valami normális elegáns utcai ing. Eddig nekem mindig bejött.
2015. júl. 27. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

öltönynadrág + ing + szolid nyakkendő, ha csak piros van, akkor nyakkendő nélkül


ne menj farmerban, pláne ne sportcipővel

2015. júl. 27. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Sötèt kèk farmer jó?
2015. júl. 27. 19:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!