Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit írjak a felmondásra?

Mit írjak a felmondásra?

Figyelt kérdés
A CBA-nál dolgozom,még próbaidőn vagyok,de szeretnék felmondani. Tudom,hogy változtak a jogszabályok, így mivel nekem azonnali hatályú munkaviszony megszüntetés kellene,hogy fogalmazzam meg?

2015. júl. 27. 21:16
 1/7 anonim ***** válasza:
Semmi sem változott, próbaidő alatt nem vagy köteles indokolni a felmondást. Bejelented, hogy felmondasz és hazamész.
2015. júl. 27. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Írsz egy "sima" felmondást, próbaidő alatt nem kell indokolnod. Tudasd benne a céggel, hogy aznap felmondod a munkaviszonyod. Dátum rá, és az aláírásod.


Én ajánlom az írásbeliséget, abból később se lehet jogi vita. A saját példányodon pedig vetesd át velük.

2015. júl. 28. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
"Jók a pogramok, csak sok a köcsög"
2015. júl. 28. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Máskor sem vagy köteles indokolni a felmondást, csak ha neked mondanak fel, akkor köteles a munkáltató. Próbaidő alatt még ő sem.
2015. júl. 29. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Kedves Utolsó Válaszoló!


Ez nem teljesen így van. Próbaidő alatti azonnali hatályú felmondást, "sima" felmondást a dolgozó nem köteles indokolni. De a nem próbaidő alatti azonnali hatályút viszont szigorúan!

2015. júl. 30. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
... no meg a határozott idejű munkaviszony felmondását is köteles indokolni...
2015. júl. 30. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"De a nem próbaidő alatti azonnali hatályút viszont szigorúan!"


Igaz, igaz.

2015. júl. 30. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!