Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » CNC gépkezelő vagy TB ügyintéz...

CNC gépkezelő vagy TB ügyintéző a jobb?

Figyelt kérdés
Melyikkel könnyebb elhelyezkedni, melyiket csináljam meg inkább és miért. Segítséget kérek! Nem tudok dönteni!

#TB ügyintéző #CNN gépkezelő
2015. júl. 30. 22:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

CSAK CNC!


én abbahagytam, de be kell lássam hülye voltam!

igaz egy gyökér osztály volt, ahol sokat csesztettek...mind1.


a kezdő lóvé 120+cafeteria!


2 év gyakorlattal 150+juttatások.


ez magyarország.


kint 2 év gyakorlattal, és szakmai némettel vagy angollal simán 1 milla / hó körül kapsz.


a tb ügyintéző labdába se rúghat...

2015. júl. 30. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

én cnc-s bérekről nem tudok nyilatkozni.

biztosan megterhelő, hisz fizikai munka. de mint ilyen (azaz szakmunka), jó esély van rá, hogy jól keress vele.


Egyetlen TB ügyintéző ismerősöm van. Mivel a TB egy állami biztosítás, így közalkalmazott leszel. Azt gondolom tudod, hogy ez majdnem a minimálbérrel egyenlő. A barátnőm, aki ezt csinálja, kb. 80 ezret visz haza. És a TB-nél nincsenek juttatások, prémiumok (vagyis a vezetőknek biztosan van), ilyen-olyan ajándékok, mint egy multinál. Jó, ha a 6 ezres Erzsébet-utalványt kapod, de erre sem esküdnék meg.

És nincs túlóra-kifizetés, nincs semmi. Nincs klíma a régi önkormányzati épületekben, csak a főnökök irodájában.

Persze lehet a CNC-nél sincs klíma, de nem havi 80-at viszel haza.

Én kihagynám a közszférát, ha van bármi más lehetőség.

2015. júl. 31. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
17%
Nem irta, hogy közszférában akar dolgozni. Valamit felreertettel.
2015. aug. 2. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nem írta, de TB = társadalombiztosítás, azzal szerinted hol dolgozhatna? Nem én értettem félre, ez egy állami monopólium, kikerülni nem lehet, és magáncégek nem foglalkozhatnak vele.
2015. aug. 3. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek! Egy bizti őr ismerőssel beszélgettem erről, és ő us negcsinálta a CNC gépi forgácsolót, de kezdőként nem kellett sehova, hiába reklámozzák agyon... Teljesn tanácstalan vagyok...! :/
2015. aug. 3. 08:09
 6/11 A kérdező kommentje:
120, ha felvesznek egyáltalán! De még annál iskevesebb! Egy haverom haverja is kezdő, és 100-at keres csak... Meg ez a 3 műszak... Áhh... Valahogy ezt inkább nem... Nyilván ezért hiányszakma, mert 3 műszakos rabszolgamunka, amivel csak évek után tudsz jól keresni, addig meg halj éhen! Ez sem olyan cukormáz ez a szakma, mint ahogy sokan leírják... Nem tudom mi lenne a mrgfelelő szakma itt, amivel meg lehet élni.... Komolyan nem tudom mit tanuljak... Dolgoz raktásosként, de már nagyon el akarok menni innen, mert keveset fizet, meg nincs benne semmi kihívás, már egyenesen utálom az egész raktáros szakmát! Ami tényleg nagyon érdekelne az a testmozgás, meg az állatok és a növények. De ezekben meg nins semmi... Már nagyon depis vagyok emiatt a melóhely miatt, ezért akarol tanulni mellette, hogy job legyen. De mit?!
2015. aug. 3. 08:23
 7/11 anonim ***** válasza:

Állatok/növények engem is nagyon érdekelnek, ha nyernék a lottón, tuti ilyesmivel foglalkoznék. :)

De pénz nincs benne, mármint kicsiben, mert nagy disznótelep vagy marhatelep biztos sok pénzt hoz, de én nem ilyenre gondoltam, hanem csak kicsiben.

Most ezek, amiket írtál, munkaügyis tanfolyamok?

Régebben én is a TB ügyintézőt néztem ki, de mire bementem, betelt. Végül markaeting-menedzsert csináltam, de sz*rt sem ér, semmire nem jó, meg az oktatás színvonala is egy nagy nulla volt.

2015. aug. 3. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

ma 08:00-as, lehet, hogy meg fogsz lepődni, de a nagyobb könyvelőirodákban és cégeknél külön TB-sek vannak, akik nem könyvelők, hanem TB ügyintézők. Pl. ahol a mi cégünk könyveltet, van 8 könyvelő és 4 TBs. Minden cég akik náluk könyveltet tartozik 1 könyvelőhöz és 1 Tbshez. A TB ügyintézők rendezik a dolgozók be- és kijelentését, bérszámfejtést (munkabér, betegszabi), táppénz igénylést és minden ehhez kapcsolódó NAVos havi jelentést. A TBsek számolják ki és közlik a cégekkel az aktuálisan fizetendő járulékokat és adókat, nem a könyvelők.

Szóval a TB ügyintézők jó része nem a közszférában, hanem a versenyszférában dolgozik.

Más kérdés, hogy gyakorlat nélkül (főleg ha csak tanfolyamon végzett) nem nagyon kell egy versenyszférás cégnek sem TB ügyintéző.

A CNC gépkezelők már a tanulási időszak alatt kint vannak cégeknél gyakorlaton. Ismerősöm amikor végzett, rögtön fel is vették a gyakorlati helyére melózni. Onnan átment az ország nyugati felébe CNCsnek, mert ott jobban keresett. Aztán kimentek Németországba a barátnőjével és ott aztán tényleg jól keres a szakmájában (még kinti viszonylatban is jó a fizetése)

2015. aug. 3. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
A nővérem is csinált anno marketinges tanfolyamot, de a hajára kenhette kb... Ami azt illeti én jobban szeretem az álló munkát, mint az ülőt, mert nekem izgalmasabb, pörgősebb, de ha jobban fizetne pl. egy tv-s állás, akkor azt is bevállalnám. A CNC-ben csak a 3 műszak taszít... Mindenki aki dolgozik vagy dolgozott 3 msz-ban, azt mondják ne, mert nagyon rossz. Én már havi 140-150-nel boldog lennék(ink. 150). Most raktáros vagyok egy msz-ban havi 110-ert. Egyetemre meg fősulira nem mehetek, mert kell a pénz a számlákra és a megélhetésre, tehát az okj-ban látom a reményt a jobb megélhetésre meló mellett.
2015. aug. 3. 13:22
 10/11 A kérdező kommentje:
*tb-s állás
2015. aug. 3. 13:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!