Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Közgazdász diplomát fogok...

Közgazdász diplomát fogok szerezni december-januárban. Rájöttem, hogy nem akarom az egész életemet egy monitor előtt eltölteni. Szeretnék mást csinálni, mitévő legyek?

Figyelt kérdés

Most vagyok szakmai gyakorlaton.

Nemzetközi gazdálkodás szakon tanultam a BGF-en ( Ba szak, gyakorlatias képzés, mindenre kaptunk rálátást: eu-s jogok, gazdasági jogok, marketing - több marketinges tárgyunk is volt - pénzügyes tárgyak, adók, üzleti szituációk és folyamatok, stb. )


Angolul, németül és oroszul beszélek. ( angol felsőfok, német passzív középfok, orosz - középfok, üzleti/szakmai nyelv, aktív a nyelvtudásom ) mindegyikből van nyelvvizsgám.


Most szakmai gyakorlaton vagyok, és szinte egész nap monitor előtt ülök. Kapok unalmasabb és érdekesebb munkát is...

de én alapvetően olyan ember vagyok, hogy nem bírok egész nap ülni kiskoromtól fogva... eddig nyáron olyan diákmelókon voltam ahol mindig mozogni kellett, szóval nem ülőmunka... meg nem monoton diákmeló volt, hanem sokféle részből, folyamatból feladatból tevődött össze.


Ez a mostani szakmai gyakorlat meg... rendesek az emberek, nagyon közvetlenek, ezzel nincs is baj, a baj hogy egész nap ülök egy monitor előtt... excel, más programok, sales-en vagyok.


Nem tudom mitévő legyek. Sokminden érdekel. Kézügyességem is jó. Szeretek pl. tervezni, rajzolni, kreatív lenni. Fodrásznak is szívesen tanultam volna, vagy ami még inkább: cukrásznak. Nagyon szeretek sütni, főzni is ( főleg sütemények )


Nem szeretném az egész életem egy monitor előtt eltölteni, és amit most látok a munkahelyemen az az... mármint 7-8 éve vannak a cégnél emberek valaki 4-5 éve sales-en és egész nap a monitor előtt vannak...

szeretek számolni, nem az excellel van a baj, sőt! imádom a matekot... de nem akarom ezt.


Vállalkozás indításán gondolkozom... pl. egy pékség/cukrászda. Társulnék valakihez.


de ehhez ugye meg rengeteg pénz kell...

nem tudom mitévő legyek az életemmel. új szakmába belevágni a szüleim szerint hülyeség... a keresztszüleim is, édesapám is nagyon szeretné ha elmennék mesterképzésre.


mitévő legyek?



2015. aug. 7. 21:26
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Jókor jöttèl rà. De mit hittél eddig? Hogy fizikai munkàt kapsz közgaszdászként?
2015. aug. 7. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Azt csináld amit akarsz.

Nézd meg hogy élnek a szüleid ha neked megfelel tedd azt amit ők mondanak, rosszat tuti nem akarnak neked.

2015. aug. 7. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Hát nem, de azt hittem érdekesebb lesz...
2015. aug. 7. 21:36
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Én is pont így vagyok ezzel, de én 40 évesen jöttem rá erre. Csinálj valami saját vállalkotást, ami kötetlenséget biztosít.
2015. aug. 7. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Felsoroltál egy csomó dolgot ami érdekel téged. Sok ember olyan munkát végez, amit utál, de semmi más sem érdekli. Téged viszont sok minden más (is) igen. Ez nem rossz.

Ezt a diplomát mindenképp szerezd meg, viszont te nem szeretnél ezzel foglalkozni, ebből fakadóan szerintem kár volna MSC-re menni. Van még egy fél éved, gondolkozz, járj nyitott szemmel.


üdv.

2015. aug. 9. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!