Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Könyvvizsgáló/Könyvelő karrier...

Könyvvizsgáló/Könyvelő karrierről tapasztalatokat tudnátok írni?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Szeretnék tapasztalt könyvvizsgálókat és könyvelőket megkérdezni a szakma nehézségeiről és szép oldaláról a döntésemhez, hogy 27 éves fejjel miért lenne érdemes, vagy nem érdemes továbbtanulni ebbe az irányba? A BSC alapszakom nemzetközi gazdálkodás, tehát nagyon az alapoktól kellene kezdenem. Mivel nő vagyok nekem első sorban a család a legfontosabb, tehát nem akarok órákat túlórázni és hétvégén dolgozni. Ebben a munkakörben ezt meg lehet tenni?

#család #könyvvizsgáló #könyvelő szakma #magánélet egyensőly
2015. aug. 9. 22:26
 1/4 anonim ***** válasza:
57%

Őszintén szólva 27 évesen kb. nulla pénzügy/számvitel ismerettel én nem biztos, hoyg ebbe vágnék bele a helyedben. A könyvvizsgálat azért már komoly munka, tekintve, hogy 2 év múlva itthon is IFRS szerinti könyvvelést akarnak bevezetni (ez a nemzetközi), aminek kőkemény vizsgája van... Erre az itthon könyvvizsgáló cégeknek most kell elkezdeni kinevelni a az embereit.

Amit én láttam, mikor jött hozzánk könyvvizsgáló (nem nevezném nevén, de komoly cég): volt egy ember, aki vezette az egész vizsgáltatot, 30-35 év közötti, volt az első számú asszisztense, aki pár éven belül felkerül az ő helyére (Ő kb. 25-28 éves volt), illetve a 2. számú asszisztens (pályakezdő 23-25 év körüli), aki majd az első asszisztenst váltja. Szóval nem 1.2 év itt előre jutni.

Másrészről meg tényleg kőkemény számviteli tudás és adóismeret, stb kell ahhoz, hogy megértsd és átlásd, mi miért történt 1 adott cégnél az adott üzleti évben... Nem vagyok egész biztos, hogy megérné neked 27 évesen (illetve ha a jövő évi jelentkezést nézzük), 28 évesen belefogni egy pénzügy-számviteles szakba és 30-31 évesen pályakezdőként ott állni...

2015. aug. 9. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
54%

Szia,


az első hozzászólással egyet kell értsek. Könyvelést talán megéri tanulni, de ez a célodtól is függ. Túlóra az szerintem mindenhol van szezonban (lehet hétvégén nem), de éhen halni már nem fogsz. Esetleg ha később vállalkozol egész jó is tud lenni...


Én könnyvizsgálattal foglalkozom, de gyerek mellett nem menne, és nem is tervezem hogy ezt az életvitelt sokáig folytatom.

2015. aug. 10. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én is könyvvizsgálattal foglalkozom, nagynevű multinál és a folyamatos túlóra alap, szezonban a hétvégi munkavégzés is. Pályakezdőként, nulla audit tapasztalattal nem is nagyon vesznek fel 24-25 éves korod után. Ez pont ellentétes azzal, amit te szeretnél. A könyvelés megint más, kevésbé stresszes, ha már átláttad a céget, utána elég monoton is lehet. A túlóra attól függ, hogy hol dolgozol.
2015. aug. 10. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Utolsók!


Könyvvizsgálóként milyen végzettségekkel dolgoztok? Megvan a könyvvizsgáló tanfolyam? Ha igen, mikor csináltátok a diploma után?

2018. jan. 17. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!