Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi kell, hogy a bkvnál, a...

Mi kell, hogy a bkvnál, a mávnál vagy a volánnál dolgozhassak?

Figyelt kérdés

Ami érdekelne: metró, villamos, busz, troli és mozdonyvezető,

Ellenőr soha nem lennék.

Iroda is kizárva.


Milyen iskolai végzettség kell?

Milyen jogsi kell?

Korhatár?(felső, alsó)

Menyi a fizetés?

Milyen a csapat?


Ui.: ha lehet, főleg mávosok, volánosok és bkvsok válasza érdekelne.


Előre is köszi.



#BKV #állás #MÁV #Volán #köveltelmény
2015. aug. 10. 00:31
 1/1 anonim ***** válasza:

A vasútról sokat nem tudok, sőt semmit, de ha buszvezető /Volán, BKK - már nem BKV :)/ akarsz lenni, akkor ezek kellenek hozzá:


- legalább 24 éves legyél

- 8 általános

- PÁV 2 vizsga

- 2-es csoportos EÜ alkalmassági

- GKI kártya

- és természetesen a D jogsi :)


Az első 4 pont már a tanfolyamon való elinduláshoz is feltétel asszem, tehát nem csak a munkavégzésnél. A GKI kártyát asszem közben szerzed meg, ha jól tudom. Illetve ami fontos még, hogy a C, tehát a teherautós jogsi is feltétel még a D-hez! Habár erről vita van, mert állítólag valami új rendelet alapján már a sima személykocsis B is elég a D-hez, ennek ellenére továbbra is nagyon sok helyen, hirdetésben, autósiskola honlapján látom a tanfolyam megkezdésének követelményeként a C kategóriát...


Én is nagyon agyaltam ezen a buszos dolgon, mert imádok vezetni, szeretnék ebből élni, úgy érzem, ehhez van a legnagyobb érzékem, de amiket feljebb felsoroltam /PÁV 2, EÜ alkalmassági, GKI kártya, C és D jogsi/ mindennel együtt kb. 500-600 ezer között van valahol árban, emiatt lemondtam róla. :(


Bár tegnap voltam a munkaügyiben és érdeklődtem az ajtóra kitett hirdetésről, ami konkrétan az volt, hogy buszvezetői képzés INGYEN... Szépen leírták ott is, amiket most én, hogy miket szerezhetsz meg, illetve mik a feltételek a tanfolyam elkezdéséhez. Ja, amúgy a C kategóriát ott is írták a D követelményeként, új rendelet ide vagy oda... Szóval szerintem ez a mai napig nem tisztázott, hogy most kell-e hozzá vagy sem. :/

A hirdetésre visszatérve, megkérdeztem tőlük, hogy tudnak-e róla valamit bővebben, időpontok vagy ilyesmi /mert az nem volt kiírva/, de azt mondták, hogy már nem aktuális, csak elfelejtették leszedni... Na mondom, fa$za. Ingyen el lehetett volna végezni azt, amit egyébként fél millióért...


A buszozásról nagyjából ennyit tudok mondani, majd még valaki pontosítja, ha esetleg nem jól írtam volna valamit.


Úgy általánosságban a buszozásról, a buszos részéről írtam most neked, hogy ehhez mik kellenek, de konkrétan a BKK-ról, Volánról, Mávról, illetve a trolizásról /ez is busz, de szerintem nem teljesen ugyanazok kellenek rá, mint a sima buszra/, a villamosról, metróról és a vonatról semmit nem tudok írni. De ezekre is biztos kapsz válaszokat valakitől majd.

2015. aug. 13. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!