Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hova menjek gépész gyakornoknak?

Hova menjek gépész gyakornoknak?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Óbudai Egyetem Bánki karán tanulok gépészmérnöknek, CAD-CAM szakirányos vagyok. 6. félév után szeretnék elmenni kötelező nyári gyakorlatra (6hét) és "jól fizető", szakmai tapasztalatot adó céget keresek Budapesten. "Jó fizetés" fontos számomra mivel vidéki vagyok és a kollégiumot megélhetést ki kell fizetnem.

Ismertek általam leírt elvárásoknak megfelelő céget? Előre is köszönöm a válaszokat.



2015. aug. 11. 21:44
 1/9 anonim ***** válasza:
Elég nehéz ilyet találni, egyik óbudais ismerősöm gyakra a merci gyárba ment potom pénzért.
2015. aug. 11. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
oda, ahová felvesznek, nem nagyon lehet válogatni
2015. aug. 11. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
70%

Mi számít neked jól fizetőnek?


Egyrészt a kötelező gyakorlaton résztvevőket sehol nem szokták megfizetni túlzottan, mivel nekik úgyis muszáj elmenni megcsinálni a kötelező kört, így nagyon nem alkudozhatnak.


A hosszabb ideig lévő gyakornokok (nálunk 1 év pl) már jobban keresnek, de azért összességében jól fizetőnek nem nevezném a dolgot még akkor sem, ha állítólag a cégek között nem fizetünk rosszul.

2015. aug. 11. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Havi 90-100k már örülnék. Lényeg hogy ne 16k/ hónap szerű fizetés legyen.
2015. aug. 11. 22:07
 5/9 anonim ***** válasza:
29%
"Havi 90-100k már örülnék. Lényeg hogy ne 16k/ hónap szerű fizetés legyen." szerintem, ébredj fel és szedd ki a kezed a biliből!
2015. aug. 11. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Bruttó bérről beszélek, több barátom is 1000Ft órabérért dolgozott gyakorlata során.
2015. aug. 11. 22:13
 7/9 anonim ***** válasza:

Tényleg elég téves elképzeléseid vannak. Eleve gyakornoki munkáért nem is kötelesek fizetni. BME-n több (igazából elég sok) csoporttársam a gyakorlat végén kapott egy aláírást a gyakornoki szerződésére, meg esetleg egy meleg kézfogást, aztán viszontlátás. Jobb esetben persze kap az ember némi elemózsiát, de havi 100 kilót várni egy tetves szakmai gyakra elég naiv.


CAD/CAM szakiránnyal egyébként tudom ajánlani az NCT Ipari Elektronikai Kft-t. Szerszámgépek tervezésével, felújításával, CNC vezérlő és szervohajtás fejlesztéssel foglalkoznak. Budapesten és Taksonyban van üzemük. Értelmes munkát kapsz, szakmai tapasztalat szempontjából szerintem remek. A fizetésigényedből viszont tényleg adj lejjebb, főleg ha úgy gondolod, hogy még válogathatsz is a gyakorlati helyek közül.

2015. aug. 12. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Elnézést, asszem félreértettek, a 90-100k a 6 hetes gyakorlatra értettem. Az alig több mint mint a diákmunka 1/3 órabérben (267Ft/h) .
2015. aug. 12. 10:21
 9/9 anonim ***** válasza:
2015. aug. 16. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!