Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért nam utalja a táppénzt...

Miért nam utalja a táppénzt egy felszámolás alatt lévő cég ha még ő a kifizetőhely?

Figyelt kérdés

Aktuális fizetésnap 5.-e , a táppénzt pedig ők intézik az oepen keresztül, tehát rendelkezésükre áll a pénz, csak nem utalják???

Akkor nem kéne küldjenek tájékoztatót...?

Most itt vagyok terhességi táppénzen pénz nélkül, lakáshitel stb..a cég meg nem küldi a pénzemet???

Feljelenthetem, vagy meddig várjak , mert az oep legkésőbb 10.-éig küldi a pénzt nekik.?


2008. szept. 6. 14:03
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha eddig rendesen utalták, most is meg fogod kapni. Lehet, hogy hétfőn kapod meg, szerintem várj még egy napot, aztán reklamálj.

Egyébként nem úgy van, hogy az OEP 10-ig küldi a pénzt. A munkáltató kifizeti neked, aztán 15-ig elküldik a bevallást. A munkáltató fizeti az 1/3-ad részét, így valamikor 15-e után fogja csak utalni az OEP a 2/3-ad részt a munkáltatónak!

2008. szept. 6. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Én értem amit leírsz , csak a munkáltató fizetésképtelen, a többi kollegám sem kap bért, de én a táppénzt nem a munkáltatótól kapom, őcsak továbbítja nekem, de ez elmarad vagy csak késik. Ezt nem tudom..

A munkahely pedig pesti központú, aztán fel sem veszik a telefon, írtam már többször levelet, hogy mit kell tennem, hogy ez ne forduljon elő, de válasz nem jött, csak épp előfordult.

2008. szept. 6. 16:06
 3/4 anonim ***** válasza:
93%

A felszámolás megindulásával az OEP-kifizetőhelyi státusz megvonásra kerül. Az OEP fizetésképtelen cégnek NEM fizet semmit. Neked kell intézkedni a táppénzedről.


De a FELSZÁMOLÓBIZTOST keresd meg, ő az aki érdemben tud neked referálni. (www.e-cegjegyzek.hu < itt megkeresed a cégedet, és a tárolt cégkivonatban látod, hogy ki a felszámolója a cégnek. Őt kell megkeresned, ő a felszámolás elindulása óta a "főnököd". Ő tehet jognyilatkozatot, ő vállalhat kötelezettséget és biztosíthat jogot a cég nevében.

2008. szept. 6. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Akkor valószínű már átadták az adataitokat a Megyei Egészségbiztosítási Pénztárnak. Hívd fel a TB-t és megmondják!
2008. szept. 6. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!