Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Tényleg fizessek, hogy megpály...

Tényleg fizessek, hogy megpályázzak egy állást, amit jó eséllyel nem én nyerek meg?

Figyelt kérdés

Okj-s képzésen végeztem tb- és bérügyintézőként. De eddig hiába küldtem el az önéletrajzom, itt vagyok 31 évesen nulla munkatapasztalattal (ebben a szakmában), kisgyerekkel.

Most találtam az oep honlapján egy álláslehetőséget, de kell a pályázathoz erkölcsi bizonyítvány.

Szeretnék végre az új szakmámban dolgozni, de eddig nem vettek fel sehova. Érdemes fizetnem az erkőlcsiért?

A fizetést sem tudom, mennyi lenne, mert azt írták a közalkalmazotti bértábla alapján...

Ti mit tennétek?


2015. aug. 12. 21:49
 1/7 anonim ***** válasza:
37%

Erkölcsi bizonyítványt szinte minden munkahelyen kérnek.

Még egy gyártósori összeszerelő álláshoz is.

Tehát ártani nem árt.

2015. aug. 12. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
93%

Pályázd meg, ha felvesznek, akkor személyesen kb 2 óra alatt be tudod szerezni az erkölcsit, de állami szektorban sokszor elegendő, ha 1 hónapon belül bemutatod.


Mivel az erkölcsinek érvényességi ideje van, ezért jellemzően nem előre szokta az ember beszerezni, hanem akkor, amikor már tényleg kell.

2015. aug. 12. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
35%

1 évig érvényes, ma már minden komoly cég kéri.

Kb. 3000 ft, de nálunk pl. visszafizetik a következő havi bérrel. Csak 1 év múlva újra igényelni kell.


Közalkalmazotti bértábla, úgy, hogy még nem dolgoztál a közszférában?

Nagyon keveset fogsz keresni, 80-nál többet nem fogsz hazavinni.

Keresgélj inkább a magánszektorban, egy ilyen szakmával lazán megkeresheted a dupláját is egy vállalkozásnál vagy egy multinál.

2015. aug. 13. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
74%

Érdekes nekem sehol nem fogadnak el 3 hónapnál régebbit :)

(2 éve 2460Ft volt)

2015. aug. 13. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm, sokat segítettetek.

Akkor meg sem pályázom, mert most keresek annyit, heti 2 nap munkával.

Csak egy fix munkahelyet szeretnék, kicsivel több fizetéssel.


Sajnos hiába tűnik jónak a képesítés, és tényleg szeretnék is benne dolgozni, gyakorlat nélkül nem kellek sehova.

2015. aug. 13. 13:03
 6/7 anonim ***** válasza:

a sok nagyokos annyira képes, hogy lepontoz, pedig akkor is 1 évig érvényes, és akkor is ennyit lehet keresni a közszférában.

nem tudjátok, de azért le kell húzni a másikat, aki tudja, ugye?

ennyi örömötök van az életben.

2015. aug. 13. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

" Az erkölcsi bizonyítvány 3 hónapig érvényes."


[link]


("A szolgáltatási díj" bekezdés utolsó mondata)

2015. aug. 13. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!