Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A közszférában tényleg sokszor...

A közszférában tényleg sokszor csak formálisan hirdetik meg az állásokat?

Figyelt kérdés
Voltam olyan állásinterjún, ami 5 percig tartott, kikereste az önéletrajzom és azt mondta rögtön hogy ők nem ilyen végzettségű emberre gondoltak. Aztán röviden elmondta mi a feladatkör. Kb 1 kérdést tett fel és vége is volt. 100 kilométert utaztam érte oda vissza.

2015. aug. 14. 10:52
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
56%
nem sokszor hanem szinte mindig
2015. aug. 14. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
0%

Kvára nem.

Inkább csak a felsőbb pozíciókra igaz ez. Ott eleve nem az interjú az első kör, hanem pályázni kell.


Kérdező!

Mégis mit vártál, ha a végzettséged meg se felelt az álláshirdetésben lévőnek?


Közszféra vagy magán... egyre megy, pl.: ha én könyvelőt keresek és egy bolti eladó képzettségű jelentkezik, akkor még az 5 perc is sok, amit rászántam!

2015. aug. 14. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
76%
Igen, gyakori az ilyen. Egyébként meg katasztrófa a közszféra, szerintem ha teheted, ne ragaszkodj hozzá.
2015. aug. 14. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

"Mégis mit vártál, ha a végzettséged meg se felelt az álláshirdetésben lévőnek?"


A végzettségem teljes mértékben megfelelt az álláshirdetésben lévőknek és azt vártam, hogy ha biztosak benne hogy nem akarnak felvenni akkor nem hívnak be interjúra.

2015. aug. 14. 12:30
 5/14 anonim ***** válasza:
18%

Na, pont ebben (is) különbözik a magán és a köz. A közszférában BE KELL hívni mindenkit, aki pályázott, akkor is, ha köze nincs az egészhez.


Ezért töltjük az időnket alkalmatlan emberek meghallgatásával.

2015. aug. 14. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
#5: Nem kell behívni mindenkit.
2015. aug. 14. 12:39
 7/14 A kérdező kommentje:
#2-5: Ekkor fa**ságokat, amiket te írtál még nem láttam. Még a hozzászólásaid is ellent mondanak egymásnak. Süt róluk hogy közöd nincs az egészhez. Az összes mondatod kivétel nélkül hülyeség.
2015. aug. 14. 12:51
 8/14 anonim ***** válasza:
66%
Kérdező! Egyetértek a 7. hozzáoszlásoddal, a jóember nincs tisztába a valósággal
2015. aug. 14. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
13%

Nincs ellentmondás, szövegértés nincs a részedről.


Sajnos közszférában dolgozom. Be kell hívnunk mindenkit. Azt is, aki szart sem ér.


Vezetői pozícióknál végképp így van. Aki határidőre beadta a pályázatát, azt nem lehet kihagyni az interjúztatásból akkor sem, ha az előtte behívott pályázót megfelelőnek találtuk.

2015. aug. 14. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
66%
Ez hülyeség, hogy mindenkit be kellene hívni, dolgoztam közszférában és nálunk nem hívtak be mindenkit, aki beadta a jelentkezését, legjobban az jellemezte a helyet, hogy előbb bekerült a protekciós, utána meghirdették az állást, behívtak pár emberkét, hogy legyen látszatja, közben már be volt töltve, nem egy érdeklődő telefonálót kellett nekünk is leterelni finoman. Sőt nem helyre pályáztam már, ami szintén közszféra, 2 helyet kivéve a többire be sem hívtak.
2015. aug. 14. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!