Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ezek közül hol kell nagyobb...

Ezek közül hol kell nagyobb protekció?

Figyelt kérdés

1. Budapest közszféra.

2. Vidék közszféra.

3. Budapest versenyszféra.

4. Vidék versenyszféra.



2015. aug. 15. 08:32
 1/5 anonim válasza:
18%
Mély torok és hosszú nyelv, mindenhol ez a kulcs.
2015. aug. 15. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
43%

Szerintem ezt nem lehet így konkrétan megállapítani.


Van több ismerősöm akiket úgy vettek fel közszférában Budapesten hogy 0 hátszelük volt és vannak akik versenyszférában vannak haveri alapon.


De ha mindenképpen sorrendet akarunk felállítani, százalékos arányban helyes a te sorrended, abszolút értéken viszont biztosan többet dolgoznak Pesten a versenyszférában haveri alapon, mint vidéken közszférában (mert jóval több a munkavállaló is).

2015. aug. 15. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

#2: Ez nem az én sorrendem.


Ez az én sorrendem:


1. Vidék közszféra

2. Vidék versenyszféra

3. Budapest közszféra

4. Budapest versenyszféra

2015. aug. 15. 10:16
 4/5 anonim ***** válasza:

Budapest közszféra.

Versenyszférában találtam már interneten keresztül is állást.

2015. aug. 15. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
81%

A vidék közszféra mindenképpen az első helyen van, a többi fényévekkel lemaradva követi. Vidéken belül is minél kisebb a település, annál inkább jellemző.


Ennek két oka van, egyrészt vidéken a bértáblás bérek nem is feltétlen annyira rosszak, másrészt hatványozottan kevesebb a munkalehetőség, így nagyon szépen ki tudnak rajzolódni vidéken, hogy egész klánok dolgoznak 1-1 állami szervnél (X, Xné, Ifj. X, X-Y nőinév, Ifj. X felesége...)



Versenyszféra sokféle lehet. Nagyobb cégeknél kevesebb a direkt protekció, bár a munkahelyi ajánlás mindenhol működik, emberek ajánlanak régi munkatársakat, barátokat, a rendszer ezt legtöbbször támogatja is, de közben az állások meg vannak publikusan is hirdetve.

Kis cégeknél viszont gyakori, hogy még soha az életben nem kerestek embert nyilvánosan, a cég 100%-a valakinek a valakije.

Ezekben az esetekben sem feltétlen protekció kell, tehát nem azért vesznek fel valakit, mert csókos de nyilvánosan alkalmatlan, inkább a lehetőség, hogy egyáltalán értesülj a munkáról.

2015. aug. 15. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!