Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Jelenleg 45 éves vagyok...

Jelenleg 45 éves vagyok érettségizett, pénzügyi-számviteli ügyintézői végzettséggel, de ezt szakmát nem gyakoroltam soha 2001-ben vizsgáztam belőle. Van-e esélyem a bankszektorban, egy banki ügyintézői állásra egyáltalán?

Figyelt kérdés
2015. aug. 21. 14:15
 1/3 anonim ***** válasza:
74%

[link]


és még legalább fél tucat céget lehet mondani (takarékok, csőbe jutott bankok), ahonnan az összes ügyintéző állást keres naprakész tapasztalattal

2015. aug. 21. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
74%

véleményem szerint nincs esélyed.

ilyen helyre elvárják a tapasztalatot, főleg 45 évesen. már nem fognak elkezdeni betanítani, nem akarlak megbántani, de 45 évesen már úgy tanul be az ember egy számítógépes munkakörbe, mint 20-25 évesen.

látom a saját kolléganőimen, hogy borzasztó lassúak, sok mindent a jegyzeteikből lesnek, és egyáltalán nem látják át a programot. (irodai munka, egy közműszolgáltatónál, saját, de bonyolult programokkal.)

csakyomnak meg egy adott gombot a programban, mert az van nekik felírva, de nem tudják, hogy mit miért csinálnbak és mi mit jelent. az idegen nyelvű rövidítésekről fogalmuk sincs.

én már ebben nőttem fel, nekem mindez természetes.

45 évesen is lehet valakinek természetes, ha 10-20 éve csinálja, ha az internet és a számítógépes világ őt is az elején beszippantotta.


a másik probléma, hogy ilyen-olyan politikai hatásokra rengeteg elbocsátás történt, így korábbi banki alkalmazottak tömkelege lett munkanélküli. bankok is folyamatosan vonulnak ki az országból, azok az ügyintézők is elveszítették az állásukat. így elég sok olyan ember szaladgál az utcán, aki ebben dolgozott, nekik több esélyük van.

2015. aug. 21. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Miért akarsz a pénzügyi szektorban dolgozni? Ez lesz az első kérdése minden interjúztatónak.



(attól most tekintsünk el, hogy valószínűleg azt gondolod a bankokban az utolsó ügyintézőnek a bőre alatt is pénz van, és a fizetések az egekben)

2015. aug. 21. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!