Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért nem látom hogy jobban...

Miért nem látom hogy jobban boldogulna aki Németbe vagy Angliában dolgozik?

Figyelt kérdés

2015. aug. 23. 13:50
 1/10 anonim ***** válasza:
75%

Mitől látnád? Ott vagy velük?


Aki jól boldogul annak esze ágába sincs hazajönni, elvan kinn. Csak az jön haza akinek nem jött össze.

2015. aug. 23. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
73%
Gondolom, olyanokat ismersz, akik képzetlen vendégmunkásként, sokadmagukkal együtt lakva élnek kint. Barátaim (házaspár) pár éve kerültek ki, egy multicégtől helyezték át őket innen Németországba, és lényegesen magasabb életszínvonalon élnek. Többek között a lakáshitelt, amit itt még 14 évig fizettek volna, onnan három éven belül letudták úgy, hogy megmaradt az itteni ház, ott bérelnek egyet, és mindennek tetejében élnek, mint hal a vízben, utazgatnak, programokat szerveznek.
2015. aug. 23. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
71%

Van aki jobban boldogul, van aki kevésbé.


Nagyon sok barátom ment ki, kétféle ember boldogul kint jól:

- magasan képzett, nyelveket beszélő, itthon is kiemelkedően kereső ember kint még 2 szinttel feljebb tudta tolni az életszínvonalát a saját szakmájában elhelyezkedve, miközben a pörgős gazdaság miatt kevésbé fél attól, hogy mi lesz ha valami balul üt ki, mert sok cég várja tárt karokkal


- 0 képzettség, itthon semmi munka nincs, kint is vacak munkát végez (csomagoló üzem, takarítás, vendéglátózás), de a 0HUF bérhez képest képes valamiféle egzisztenciát teremteni, nem él jól, de fedél van a feje felett, és mivel kint az általános életszínvonal magasabb, mint itthon ezért látszólag jobban elvan, mintha maradt volna az Alföldön vagy Borsodban.



Akik a legkevésbé boldogultak, azok a közepesen képzettek, akiknek büdös a vacak munka, de annyira nem jók, hogy kint jó melót végezzenek, főleg, hogy jobban szeretik az itthoni langyos lábvizet, amiben el lehet lenni 20-30 éveket megerőltetés nélkül ha összejön valami jó protkós munka vagy egy kis államigazgatás.

2015. aug. 23. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Valószínű a kiadások miatt sem látszik sok kint dolgozón olyan nagy fejlődés...

Angliában vagy Németországban maradna vajon több pénzed ugyanannyi fizetésből?

2015. aug. 23. 16:54
 5/10 anonim ***** válasza:
57%
Ugyan annyi fizetéstől Németországban, de pont ezért nem ugyan annyi a fizetés a 2 országban...
2015. aug. 23. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
miért pl egy multinál Angliában többet lehet keresni?
2015. aug. 23. 17:55
 7/10 anonim ***** válasza:
42%

"Valószínű a kiadások miatt sem látszik sok kint dolgozón olyan nagy fejlődés... "


Nem mindenki a külsőségekre megy. Mit értesz fejlődés alatt? Nincs tizenéves luxusautójuk, amit itthoni fizetésből sosem engedhetne meg magának?

2015. aug. 24. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nézd meg ezt a listát, és hasonlítsd össze az európai országok minimálbéreit.

A második rubrika euróban mutatja ezeket, és ha a megélhetés nem is kerül ugyanannyiba, a különbség a fizetés és a megélhetés közötti arányok nem azonosak:


[link]

2015. aug. 24. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Kliszta ***** válasza:

Valoszinu azert nem latod, mert nem elsz veluk, ahogy (gondolom) Magyarorszagon sem eltel veluk.

A kiadasok Angliaban, de gyanitom Nemetorszagban is, a lakason kivul kb azonosak, mint Magyarorszagon.

A szoba/lakas/haz berles atszamolva dragabb ugyan, de meg egy minimalberhez kepest is megfizethetobb, mint Magyarorszagon szinten minimalberbol.

2015. aug. 24. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
79%

A 3. válaszoló nagyon jól felvázolta az egészet. Pontosan így van, ahogy leírja, ezt én magam a saját bőrömön tapasztalom és a környezetemen.

Én sajnos a 2. kategóriába tartozom valamelyest. Képzettségem van, de rossz. Nem megyek vele semmire kinn. Ugyanis tanítói végzettségem van, de kábé kitörölhetem vele. Párom folyamatos 3 műszakban dolgozott itthon majdnem 10 évig, nagyon kemény meló, ahhoz képest nem volt megfizetve. Neki egyetlen egy esélye volt a feljebb jutáshoz akkoriban: külföld. Én még találtam volna elég jó melót talán, de nem akartam, hogy csak az egyikünk boldoguljon, azonkívűl nem tudtam volna elképzelni a 3 műszakos férjet. Elvégeztem a fősulit és irány Anglia. Mindketten minimálbéresek lettünk. Gyárakban dolgozunk. Párom raktáros, én takarító. Én 5 órában, ő 12 órában dolgozunk. Van egy 5 éves és egy 9 hónapos kislányunk. Van egy autónk és lazán fizetjük a lakáshitelt már 2 éve. 1-3 hónap múlva vissza kell álljak dolgozni-lejár a gyesem, ami szerződéses, de munkát akarok váltani, ezért hajlandó vagyok a gyesemből beáldozni. Angolra jártam évekig idekinn, plusz elvégeztem pár tanfolyamot, amivel a cv-met remélem javítottam-ez most fog kiderülni. Addig próbálkozok, míg fel nem vesznek irodába. Ez után párom is váltani fog kicsit jobb fizető állásra. Ha anyagilag pár év alatt jobb helyzetbe kerülnénk, bevállalnánk a 3. gyereket. Ez lakásbővítést és lakáshitel bővítést jelentene. De lazán belemennék, nem félnék, hogy elhatalmasodik felettünk, mert itt azért más a hitel.

A boltban nem nézem meg annyira, hogy mi mennyibe kerül, hamarabb meg tudnék venni magamnak luxuscikkeket, mint otthon-tudnék, de nem teszem, 20x átgondolom és addig várok, míg 3x meg tudnám venni.

8 éve vagyunk kinn.

1x járunk max haza, de most már erősen pedzegetem, hogy nem haza, hanem valahova nyaralni akarok elmenni. Mert vagy az egyiket, vagy a másikat futja a pénzünk.

Ahogy megvettük a házat, felújtottuk a fürdőt totálba, tapétáztunk, festettünk mindenütt, az egész lakásba padlócsere-parkettára...erre futotta a plusz pénz. Most két évre rá konyhát újítunk, több millió forint. Jövő nyárra udvar felújítás: kerítés csere, terasz építés sütödével-több millió forint lesz.

Jobban megy e? nem tudom.

Azt szoktam mondani, hogy élhetőbb életet élek.

Esélyt látok az előrejutásra.

Nehéz....de hol nem?

2015. szept. 2. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!