Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mely munkák azok, amelyek...

Mely munkák azok, amelyek nagyon jól fizetnek?

Figyelt kérdés

Leszögezném: NEM ez alapján szeretnék pályát választani! Már van egy célom.

DE! Sokat olvasgattam mostanában a témában, és alig láttam olyan irányt, ahol a nettó 300e forintot meg lehet keresni. Magyarországon ez mely állásokkal/beosztásokkal/területekkel érhető el?


Olvastam, hogy a jogászok alig keresnek (ahhoz képest mennyit tanulnak), a mérnökök se úszkálnak a pénzben idehaza, a közgazdászok se, a pszichológusokról/kutatókról nem is beszélve.


Egy átlagos mérnöki/pszichológiai/kutatói/közgászi munka KÜLFÖLDÖN mennyit fizet nettóban?

(Ez a 2. kérdésem.)


2015. aug. 26. 12:43
 1/9 anonim ***** válasza:
50%

A mérnök azért elég jól keres itthon is, de jónak kell lenni.


Pszichológus akkor keres jól ha saját praxisa van és oda járnak emberek. Ilyen szempontból ugyanaz mint egy fodrász. Egy jó fodrásznak magasabb a jövedelme, mint egy átlagos pszichológusnak.


A kutató akkor keres jól, ha céghez megy és nem az állami kutatóintézeteknél van. De ehhez nem elég az hogy ötösre vizsgáztam mindenből, nagyon érteni kell a szakmát és eredményeket felmutatni.


Külföldi keresetek: teljesen mindegy, hogy mennyit keres valaki forintban, ha nem forintból kell megélnie. Óriási különbségek nincsenek egy adott szakmát és adott életszínvonalat tekintve. (Egy jó mérnök nincs alulfizetve Mo-n, egy jó mérnök nincs túlfizetve külföldön)

2015. aug. 26. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
60%

Egy mérnök simán megkap 200 nettót kezdőként, és onnan csak felfelé van, a pénzüggyel közgázzal is jól lehet keresni, és abban inkább kell jónak lenni a jó helyekhez, mérnökből meg óriási a hiány.

A tapasztalat ami számít.

2015. aug. 26. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
37%
Az erőműben egyes mérnököknek 100ezres az órabérük, szóval van akik úszkálnak.Persze ez nem a frissen vegzett infos,gepesz stb... Hanem a sok tapasztalattal rendelkezo idos emberke.
2015. aug. 26. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
85%

Bármelyik általad említett szakmával lehet jól keresni, viszont sok dolog (leginkább olyanok, amik csak rajtad múlnak) függvénye. Lehetsz mérnök 130-150 ezer nettóval, vagy infós közalkalmazotti bérért, de ugyanezeket csinálhatod 7 számjegyű fizetésért is, akár alkalmazottként is. Nagy potenciál van ezekben a szakmákban, rajtad múlik, hogy mit hozol ki belőlük.


Azt, hogy ki nem úszkál a pénzben idehaza nem tudom, hogyan mérted fel. Ne ess abba a hibába, hogy akár itt gyk-n vagy máshol bedőlsz a hangos kisebbség sirámainak, és leírsz bizonyos szakmákat. Reprezentatív fizetési adatokat nagyon nehéz gyűjteni, attól hogy van 10 mérnök ismerősöd akik 1 millió keresnek, attól még nem keres minden mérnök jól és ugyanez fordítva is igaz.

2015. aug. 26. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
81%

" a mérnökök se úszkálnak a pénzben idehaza,"


Nem uszkalnak de azert Budapesten már teljesen kezdõ gyakornokként kaphatsz 200 ezer nettót. És ez emelkedik utana. Más területen több éves gyakorlattal kapsz annyit mint egy kezdo mernok.

Persze penzben uszkálni alkalmazottkent sose fogsz, de jómódban gondtalanul élni lehet úgy is.

2015. aug. 26. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
92%
Attól függ milyen mérnök.... mert azért egy gépészmérnök meg egy természetvédelmi mérnök között van különbség fizetésben.
2015. aug. 26. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
34%

"Egy mérnök simán megkap 200 nettót kezdőként,"


Max. a mérnökinformatikusok.


Inkább 120-140 a kezdő nettó, de a haverom építészmérnök és 105 nettót keres kezdőként... Ha tudtam volna a jövőt nem mérnöknek megyek hanem cnc forgácsnak.

2015. aug. 26. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
54%
Ok, bocsi, igen informatikus-, villamos-, gépészmérnök akinek 200 nettora kezdõként is esélye van. Ezt nem irtam, de igazatok van.
2015. aug. 26. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
62%
Hát, ezek valóban nem valami magas bérek. Én 8 általánost végzett laikusként tengetem napjaim. Mondhatni azt a tipikus "a napi bor adagom meglegyen és minden más levan ejtve" életformát élem, de sajnálattal tölt el, hogy ilyen magas iskolázottságú szakemberek, ennyire keveset keresnek idehaza. Így hát egyáltalán nem csoda, ha szinte már mindenki külföldön próbál szerencsét. A vezetőink úgy látszik semmibe sem becsülik a magyar munkaerőt itthon magyarországon, és ez nagyon nem jól van így.
2015. aug. 27. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!