Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Nagyon nehéz a családi életünk...

Nagyon nehéz a családi életünk a munkaidő beosztás miatt. Ti milyen munkaidő beosztásban dolgoztak, és hétvégén is dolgoztok-e?

Figyelt kérdés

Párom váltott műszakban jár, 6-14 óráig, 14-22 óráig.

Én 8-tól 16:30-ig.

Ez a 16:30 is elég sok, mert alig jut időm otthon bármire.

Szerencsére hétvégén nincs munka nekem soha.

Páromnak két hetente szombaton is bejár dolgozni sajnos.


Milyen beosztásban dolgoztok, hétvégén van-e munka?


2015. aug. 31. 12:23
 1/7 anonim ***** válasza:
Én ügyvédként magamnak osztom be az időmet (a gyerek miatt azért a 8-tól 4-ig az általános), a férjem multinál 8-tól 5-ig dolgozik. Hétvégén nem dolgozunk, illetve a férjem felelős a jótékonysági rendezvényekért, akciókért, ha az szombatra esik, akkor neki is menni kell.
2015. aug. 31. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Az én párom is váltott műszakban dolgozik 6-14:45 és 15-22:45 ami persze nem fix. Az elmúlt pár hétben ha délutános volt reggel fél 7-re ért haza. Minden második hétvégén szombat vasárnap dolgozik cserébe kap két nap pihenőt hétköznap. Én még egyenlőre gyeden vagyok a fiúkkal,de januártól én is dolgozom állandó délelőtt leszek 6-14:45-ig. Nem lesz majd egyszerű,de kénytelenek leszünk megoldani.
2015. aug. 31. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

2.

Hol fogsz dolgozni? Nem kell cégnevet kiírnod, csak nagyjából besaccolni, hogy kft, vállalkozás, termelőcég, hivatal ilyesmi...

2015. aug. 31. 13:04
 4/7 anonim ***** válasza:
A férjem hivatalosan 7-16 óráig dolgozik, csütörtökön 14-ig, péntek-szombat szabat, vasárnap pedig vidék minden héten. Van, hogy több napra mennek, van, hogy Szlovákiába mennek, változó. Én 8-17-ig dolgozok, általában délutánonként együtt vagyunk. Nem túl jó, hogy nem fix a munkaideje, de ez van, viszonylag jól keres vele, és volt már, hogy én alig voltam otthon, mert a nap bármely szakában hívhattak (pénztáros), ő meg állandó estis, akkor nem nagyon láttuk egymást.
2015. aug. 31. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Kereskedelmi kft raktárában onnan jöttem el szülni így várnak vissza. Párom is ott dolgozik csak más területen.
2015. aug. 31. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Mi is eltérő napirendben dolgozunk, én hétköznap 8-16:30-ig, a párom meg két napig nappalos 6-18-ig, aztán két nap pihi utána két nap éjszakás 18-06-ig aztán két nap megint szabad. Mikor hogy jön ki neki a hétvége. :)

2015. aug. 31. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Mi most normális beosztásban dolgozunk, ráadásul rugalmasan (lehet később menni, korábban hazajönni, fél napot órákból kivenni,stb.), de ismerem azt, amiben élsz.


Korábban én dolgoztam ugyanolyan váltott műszakban mint a férjed, a férjem pedig úgy, ahogy te.


A problémádat nem értem, mert szerintem a 16:30 egy teljesen normális munkaidő - ha én 8-ra megyek, 5-kor jöhetek el, 5:30- érek haza (1 óra szünet kötelező). Egyáltalán nincs későn, még van legalább 4-6 órád a napból!


Azt főleg nem értem, hogy mire nem jut időd otthon? Kifejtenéd?


Mi amikor így dolgoztunk, így csináltuk:

- ha délelőtt otthon voltam, délelőtt megfőztem, elpakoltam, takarítottam. A férjem ha hazaért, ledőlt 1-2 órát pihenni, így ébren volt, mikor én késő este hazaértem. Együtt vacsoráztunk, fürödtünk, majd ágyba bújtunk.

- ha délutános voltam, mikor hazaértem lepihentem (ugye nagyon korán kellett kelni), így este mindig fenn tudtam maradni addig, amíg a férjem is. Ilyenkor általában a férjem főzött és takarított, és felébresztett 5 körül, mikor kész volt a vacsi :)


Főzni ugye nem kell minden nap, csak 2 naponta bőven elég, takarítani meg 2x egy héten elég porszívózni, mosni szerintem. Ennyire azért bőven jut idő, nem?

2015. aug. 31. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!