Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egy programozónak mennyire...

Egy programozónak mennyire lehet jó élete Norvégiában?

Figyelt kérdés
Megéri kiköltözni és ott letelepedni?
2015. aug. 31. 12:52
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:

A legtöbb programozó a számítógép előtt nő fel úgy, hogy nem tudja milyen a világ. Nem ismeri mások gondját.


Amúgy tudok az itthoni dolgokról.

De ha Norvégiába mennék és a mosogatással is kereshetek majdnem annyit mint egy programozó akkor a mosogatás is megfelelő. :) Itthon azért más a helyzet, én nevetségesnek tartom hogy egy ember 3 műszakban, túlórákkal 60000ft-ot keres így egy infós 400-800000ft-ot. Norvégiában nincs nagy különbség a fizuk között ennyire gondolom.

2015. aug. 31. 15:11
 12/28 anonim ***** válasza:
mekis fiú, esküszöm, a kommentjeiden mindig szétröhögöm magam :D
2015. aug. 31. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 A kérdező kommentje:

Mi a gond?

Én is hallottam hogy Norvégiában nincs túl nagy különbség a fizetések között, de lehet Svédországról halottam ezt.


A lényeg hogy ha egyszerű munkával is lehet jól keresni akkor hadd ne kelljen egyetemre mennem és félévenként 600000ft-ot perkálnom egy olyan képzésért ami a szakma 30%-ára tanít meg. Megjártam már egyszer a sulit elég volt, nincs kedvem tovább folytatni és tovább menni kockának. A matekot meg mindig is utáltam. Nem vagyok az a fajta ember akinek nincs élete és folyton csak a munkájával foglalkozna.

2015. szept. 1. 10:43
 14/28 A kérdező kommentje:

Remélhetőleg ez a hely még olyan hely ahol normálisan meg lehet élni. Nem olyan hogy ha nincs egyetemed akkor 50000ft-al szúrják ki a szemed ami még a kajára is kevés.


Szerintetek miért nem dolgozik senki? Nem azért mert nincs munka, hanem mert nem éri meg. Pont annyit keres valaki egy gyárban 3 műszakban mintha segélyen élne + koldulna.


Régen is az volt, hogy majdnem mindenkinek ugyanakkora volt a jussa. A vikingek és egyebek idején, mindenki ugyanannyit kapott, 1-1 góré többet, de mindenkinek jó volt. Most meg keressen 1.2 ember jól a többi meg elnézést a kifejezésért de rohadjon meg? Akkor inkább eladom a házam, veszek egy tanyát és termesztek zöldséget, gyümölcsöt, tenyésztek állatot és csá.

2015. szept. 1. 10:53
 15/28 A kérdező kommentje:

Szerintem mindenkit megillet ugyanannyi fizetés mint mást. Senki ne mondja, hogy azaz ember aki klaviatúrabűvész őt megilleti a 800 000ft-os fizetés egy olyan embert mondjuk aki házakat épít, bútorokat csinál, ételt készít az embereknek az étteremben napi 18 órában azt nem illeti meg ugyanaz a pénz.


Itt is mindenkinek 200 000ft-ot kellene adni és az úgy jó lenne. Nem úgy kell hogy valaki 40 000 000ft-ot keres az öltönyben rohangálásért, más 800 000ft-ot, más meg csak 50 000ft-ot.


200 000ft:

Csekk: 50 000ft

Testépítés + Étkezés: 50 000ft

Minden egyébre: 100 000ft

2015. szept. 1. 11:01
 16/28 anonim ***** válasza:

Utolsó,akkor nézd meg nekünk fejlesztőknek mennyit kell teljesíteni ezért a magas fizetésért.

Képezned kell magad,tanulni,gyakorolni,sz_pni.

Igenis járjon már nekem ennyi fizu ha már ennyit beletettem.

Amúgy havi 400-t is kend a hajadra minimum 8K de 1 gurtni amiből meg lehet rendesen élni.

Testépítés + kaja = 120.000Ft

Kocsi havonta: 50.000Ft kb.

Könyvek,tréningek: 30-90.000Ft

Ruha minimum 80.000Ft.

2015. szept. 1. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 A kérdező kommentje:

Jó járjon neked annyi. :)

De másnak is, mert más is keményen dolgozik egész nap.

2015. szept. 1. 13:28
 18/28 A kérdező kommentje:

Gondolkoztam az egyetemen meg ezen a programozós dolgon. De nem hiszem, hogy nyugtatók meg ezek nélkül bírnám.


Sosem voltak jó tanáraim, sose ment a matek.

De ha csak ebből lehet jól megélni akkor bevállalom.

De igazság szerint nem vagyok egy nagy kocka, hogy egész nap a gépet bas*szam.


Meg csomó más dologgal foglalkozom:

- Csajozás

- Box

- Thaibox

- Gyúrás


Meg mivel filozofikus emberke vagyok sok nyugalomra van szükségem és pihenésre is. Nem olyan vagyok aki azért él, hogy gépezzen.

2015. szept. 1. 13:32
 19/28 anonim ***** válasza:

Kérdező én sem vagyok kocka,csak kódolni,problémákat megoldani szeretek.

És igen ebből jól meg lehet élni.

Én is sok mással foglalkozom:

-Kondi heti 4-szer

-Ismerkedés(szándékosan nem írtam csajozás)

-Shopping

-Önképzés

-olvasás

-társaságba járás

Nem kell egész nap kockulnod sőt extrém gáz ha azt csinálod.

Én is fejlesztő vagyok még se mondanád meg rólam egyáltalán sőt néha több időt vagyok a tükör előtt mint egy csaj.

Viszont ezekhez rengeteg zsé kell,és hát ehhez értek + sok pénz nyilván ezt választottam.

De lehet majd menni akár IT sales-re ahol kell tudnod kódolni de emberekkel bánni is,na én ezt akarom majd.

2015. szept. 1. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 A kérdező kommentje:
Én valami egyszerűbb dologra gondoltam, amihez nem kell egyetem meg az, hogy 1 éves korodtól számítógép előtt ülj. Olyan amit normális, hétköznapi ember is meg tud csinálni.
2015. szept. 1. 14:29
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!