Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha Angliában ügynökségen...

Ha Angliában ügynökségen keresztül bérlek lakást akkor nekem kell valamilyen díjat fizetnem az ügynökségnek?

Figyelt kérdés

Arra gondolok hogy pl egy havi lakbér, vagy azt a bérbeadó fizeti és a bérlőnek ezzel kapcsolatban nincs költsége?

Itt nálunk egy havi lakbér a közvetítő díja de azt nem a bérlő hanem a bérbeadó fizeti.


2015. szept. 1. 11:53
 1/5 anonim ***** válasza:
Igen. Agency fee a neve, összege ügynöksègenkènt eltèrő. Àltalàban olyan 120-160 font/fő.
2015. szept. 1. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 goaus ***** válasza:
Nálunk - bournemouth - már 200 font felett van per fő, mondjuk ez 2 szobás saját lakások, nem tudom szobabérlésnél lehet olcsóbb.
2015. szept. 1. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Megnéztem néhány bristoli ügynökséget és ott azt írják hogy az első hónapi bér 42%-a per fő. Ez egy 800 fontos lakásnál 672 font két főre. Ez lehetséges?
2015. szept. 1. 20:20
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha azt írják, akkor lehetséges, de ekkora összegről én még nem hallottam. Fél éve jöttem el Londonból, ott a legtöbb amit fizettünk ügynökségi díjat, az 195 font/fő volt. Itt, Norwich-ben 2 szobás lakásra fizettünk 135 font/fő összeget. Nézz meg több ügynökséget, annyi van mint a szemét. Amelyik nagyon le akar húzni, azt kerüljétek el. Bristol amúgy sem olcsó, Londonon kívül az egyik legdrágább város.(bár az egyik legélhetőbb is.)
2015. szept. 1. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 goaus ***** válasza:
Nekem eddig az új lakás a rekord, 550 font, párommal ketten. Agyam eldobom, 3000 font össz h beköltözzek egy kétszobás - igaz jó - lakásba...:( És ez menni fog végig felfelé, amíg ennyien jönnek. Azt nem tudom a minimálbéresek - lassan mindenkit abba taszítanak a rengeteg jelentkező miatt - hogy tudják ezt fizetni?:( Durva, na.
2015. szept. 3. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!