Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Forever Living Products MLM...

Forever Living Products MLM típusú cég? Illegális?

Figyelt kérdés

Voltam ilyen előadáson,ahol a cég gyógyító és megelőző termékeit mutatták be. Egészség megőrzése blblblabl.....

Szóval ez a cég szerintetek MLM típusú cég?

Volt egy MLM típuú céghez "szerencsén",de szerncsére idejében kiszálltam belőle. Nevét nem akarok leírni,mert törölnék a kérdést.


2015. szept. 8. 20:17
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Nem illegalis, de massziv MLM. Ismeros beszallt (2 eve talan), foallasban csinalta, 1 ev utan feladta, mert hogy ugy fogalmazzunk, 'hullamzo' volt a bevetel.
2015. szept. 8. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Itt még csak nekünk mutatták be a termékeiket,szóval arról nem volt szó,hogy pontosan mi volna a mi feladatunk.

Szóval az irodába érkeznek a vevők és rájuk kell sózni a terméket,vagy mi nekünk kell felkutatni a vevőt-vevőket?

Tehát,akkor ez is egy piramisjáték?

2015. szept. 8. 20:26
 3/19 anonim ***** válasza:
83%

FLP igen, MLM. Nem, nem illegális. Nem, a piramisjáték nem azt jelenti, hogy neked kell vevőket felkutatnod. Meg azt sem, hogy rá kell sóznod valamit valakire.


A piramisjáték az, hogy te befizetsz valami pénzt, és ezt végső soron *csak* azért teszed, hogy jogot szerezz arra, hogy másokat ugyanerre a tevékenységre toborozz, mert azok befizetéséből te részesedsz.


De ha te egy bemutató alkalmával ilyen súlyos információhiányban szenvedsz, akkor nagy baj van veled és/vagy az előadóval.

2015. szept. 8. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

A fő* előadás majd holnap lenne. Most 15 perc alatt elhadarta a mondandóját és jöttünk is el.

Nem hiszem hogy velem lenne a gond.

2015. szept. 8. 20:42
 5/19 anonim ***** válasza:
29%
De igen, mert fogalmad sincs az értékesítés és a piramisjáték közötti különbségről (jobban mondva arról, hogy közük nincs egymáshoz). Az MLM önmagában nem illegális.
2015. szept. 8. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
64%

Piramisjátéknál nincs is termék vagy ilyenek. A forever living az MLM. Ahogy tudod úgy kutatod fel a vevőket, és minél többet szerzel, akik minél többet vásárolnak, neked annál több lesz a jutalékod. Ha meg beszervezel magad alá valakit, akkor abból is kapsz pénzt ha ők termelnek bevételt.



Majd holnap elmondják neked, hogy csitrilliárdos leszel meg minden.


Valójában az embereknek rohadtul nincs pénze ilyen luxusokra, és amúgy is egyre kevésbé hisznek az "amputált lábadat is kinöveszti ez a dzsúz" típusú szarokban, meg amúgy is a forever living más ősidők óta itt van az országban, így akit érdekel már megtalálta és már megvan honnan szerzi, szóval kínszenvedés lesz embereket szerezned, akik vásárolnak tőled eleget és rendszeresen (ha egyáltalán...) kb. az összes ismerősödet zaklatnod kéne, meg kiszedni belőlük az ő ismerőseinek számát, hogy valahogy vásárlókat szerezz. Ennek az lesz a következménye, hogy vagy pofátlanul nyomulsz hogy esélyed is legyen a bevételre, de akkor az ismerőseid jórésze a háta közepére se kíván majd téged, vagy nem járatod le magad mindenki előtt, de akkor meg tuti senki se fog vásárolni...


így kell elképzelni:


https://www.youtube.com/watch?v=V3qGotZFlA4

2015. szept. 9. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
47%
Hagyjátok már ezeket az MLM szarokat egy életre. Elkeseredett emberek utolsó mentsvárának ható üres lózungok, amik lehet, hogy az USA-ban nagyon jól mennek, de itt sose fognak. A vége mindig a csalódás, meg a bukta.
2015. szept. 9. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
66%

én már várom, mikor fog feltűnni egy olyan MLM-es válaszadó itt is, aki meggazdagodott belőle, és "ne hallgass azokra akik nem is értenek hozzá..." típusú felkiáltásokkal próbálkoznak téged meggyőzni, hogy igenis működik...:D


valóban egyetlen dolog miatt nem működik egyetlen ilyen szerveződés sem. olyan dolgokat kellene forgalmaznod, ajánlgatnod, amire valójában a legtöbb embernek szüksége sincs, pláne nem egy vagyonért.


egyébként pedig az ilyen termékajánlgatások ráépülve egy piramisjátékra lesznek legálisak.

piramisjáték addig illegális, ameddig te a nagy semmiért fizetsz/fizettetsz ki. de ha már úgy mondják, hogy van egy szolgáltatás vagy termék, tehát tárgyiasodik az, amiért kiadnak pénzt, úgy már legális.

2015. szept. 19. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
40%

"én már várom, mikor fog feltűnni egy olyan MLM-es válaszadó itt is, aki meggazdagodott belőle"


Sokáig nem kell várnod. Meggazdagodni ugyan nem mondanám, de a szüleim ebből élnek már ~20 éve, és én is ebből tartom el a családomat.


"egyetlen dolog miatt nem működik egyetlen ilyen szerveződés sem. olyan dolgokat kellene forgalmaznod, ajánlgatnod, amire valójában a legtöbb embernek szüksége sincs, pláne nem egy vagyonért"


Ebben a mondatban benne van minden..


1; Először is a téveszme, hogy nem működik. Ha valamiből nekem, a szüleimnek és sok-sok barátomnak hosszú ideje rendszeres jövedelme van, nos, akkor az működik.

2; A termékekre a legtöbb embernek szüksége van. Csak egy példát mondok: valószínűleg te is használsz szappant/tusfürdőt. Ha nem, akkor dezodort. Ha azt sem, akkor parfümöt már muszáj, hogy élhető legyen a közvetlen környezeted.

3; A termékek nem kerülnek egy vagyonba, mindenki szerint, aki használja azokat, az ár-érték arányuk jobb, mint bármié, amit addig megismertek. Hogy hányan vannak ezek, akik használják a termékeket, nos, bármelyik MLM cég beszámolója nyilvános, ott vannak a forgalmi adataik, kalkulálj!


"piramisjáték addig illegális, ameddig te a nagy semmiért fizetsz"


Hát, ez bonyolult, résen kell lenni, nem várhatjuk, hogy a jog, vagy egy ilyen egyszerű definíció megmentsen minket egy piramisjátéktól. Én azt mondom, HA olyan termék van, amit TE szívesen használsz és megveszel az eladási áron, akkor az eköré a termék köré épült szervezet az MLM, és tisztességes, legális. (Számodra legalábbis). Ha viszont csak azért veszed a terméket, hogy beszervezhess, és hogy alattad is vegyenek, és hogy ebből pénzed legyen, és ha pénzed nem lehet belőle, akkor már nem is vásárolod az adott terméket, akkor ez (számodra) piramisjáték, tartózkodj tőle! Na ez lesz a csodacsipkebogyó kategória... Először tehát vizsgáld meg a terméket, hogy jó-e.


Az FLP termékei szerintem nem rosszak, csak a First-öt ismerem, azt szoktuk is néha használni.

2015. szept. 19. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
53%

ebben azért egyetértek. viszont nagyon kevés az olyan MLM, amivel olyat tudsz forgalmazni, ami ténylegesen hétköznapi használati dolgok vannak. talán az avont tudom még mondani, mint ilyen, amivel esetleg tud az ember érdeklődőket fogni.

de engem például volt osztálytársam és családja szokott mindenféle hülyeséggel bombázni. legutóbb például valamiféle, skype-hoz hasonló videótelefonálós szolgáltatást próbáltak rámsózni, mert hogy ugyan ez fizetős, de hogy titkosított meg ilyesmi, és hogyha nekem mondjuk nincs is ilyen biztonsági szarokra szükségem, biztosan van nagy multis cégvezető ismerősöm(hát hogy ne lenne...minden ismerősöm az...:D), neki tudom ajánlani, hiszen az USA-ban is sok nagy cég ezt használja konferenciabeszélgetésekre...meg ilyenek. szóval nyilván meg kell válogatni, mibe akar belevágni az ember, és annak mekkora esélye van, hogy bárkinek el tudja-e adni.

2015. szept. 20. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!