Ladislaus433 kérdése:

Holland vagy Nemet?

Figyelt kérdés

tudnatok segiteni melyik orszagban hogy alakulna az adozas?

ugy nez ki kaptam egy ajanlatot hollandiabol, viszong mindig is nemetbe akartam menni. a holland netto fizetesembol kell-e valamit kotelezoen fizetnem?pl biztositas?

lakas/rezsi az ok, de olvastam hogy hollandiaba nekem kell biztositast kotnom. ami 375eur, de ez nem tudom a nettombol, vagy a bruttobol vonnak le ennyit?



2015. szept. 11. 11:37
 1/4 anonim ***** válasza:
A nettóbol nem vonnak. Ha akarsz kötni magàn biztosìtàst, köthetsz, de az államit mindenki BRUTTÒ bèréből vonják. Nèmetekhez szerintem ne kívánkozz, hacsak nincs egy halom gyereked. Egyedülàllókat, párokat halalra adóztatjàk, csak a csalàdosokba öntik a lét. Èn ezèrt jöttem el onnan. Tőlem közel felét levonták, aztán aki meg gyerekes, az meg majdnem a brutto bèrét kapja meg. Botràny az ország, egy èletre megutàltam.
2015. szept. 11. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Németországban élek, ebben tudok segíteni.

Itt egy link a brutto, netto számításhoz.


[link]


Ugye kérdés, hogy milyen családi állapotban vagy, ha nem vagy házas, nincsen gyereked akkor a legtöbbet adózott leszel. Ha van házastársad akkor változó, habár egy még nötlen(hajadon) avgy egy házas ember fizetése között több száz euró a külömbség.


A levonásokban mint Mo-n benne van az adózás, a biztosítás, a nyugdíj, a munkanélküli pénz, és a szolidarítás pénz(nyugat-kelet között), és ha templomba jársz akkor beírod a templom adót(ha nem akkor nem kötelezö).Ez kb 45%-a a fizudnak, de ugya nem mindegy milyen a családi állapotod.


Ugye itt rá kell számolni a lakásra. Egy szoba kb 300€+100€ rezsi, ez a legminimumabb. Ha van autód akkor annak költségeit. Ha egy jobb munkahelyed lesz(nem kisegítö, hanem pl IT rész), akkor kérhetsz céges kocsit, itt a németeknél ez normális, tankoló kártyával stb... így nem lesz autóra költséged.

2015. szept. 11. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

koszi mindenkinek. 29F egyedulallo vagyok sajna meg nincs felesegem, ami neha rossz neha jo-)

mivel MO-n nem nagyon sikerul olyan sokat felretenni mint tervezem


van hollandiabol 3800eur-ho munkaajanlatom ami kicsit jobb mint a magyar kerdes hogy megeri? hogy jarok ho vegen. ez brutto de megadnak a 30%rulingot, vagyis a ceg tamogatna, es akkor ha jol ertem hollandia eseten

nettobol rezsi lakas egyeb kiadasokat kell fedeznem? kicsit megijedtem de akkor jol gondolom hogy keverem a maganbiztositast az allamival.

az allami amugy mit fedez? nem nagyon betegeskedek csak ha megis beutne a krach. fogorvos gondolom fizetos itt is.

talaltam fizu kalkulatort az alapjan netto 2900EUR ami nekem bejonne.

gazdinfos vagyok szoval felig IT felig nem.

elfogadjam-e?

2015. szept. 11. 13:34
 4/4 anonim ***** válasza:
Gondolom Budapesten is megkeresel vagy 400-500 ezret. Összességében nem fog sokkal több maradni a borítékban. Innentől rajtad múlik.
2015. szept. 11. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!