Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Külföldi nagyvállalatok...

Külföldi nagyvállalatok (elsősorban angol nyelvterületen) mennyire alkalmaznak külföldi, felsőfokú végzettséggel rendelkező munkaerőt?

Figyelt kérdés

Régóta szeretnék kicsit angol nyelvterületen dolgozni/tanulni, de sajnos az egyetemen egy ilyen ösztöndíjjal (pl.: Erasmus) csúsztam volna egy félévet, amit nem akartam bevállalni.


Most diplomaszerzés után (gépészmérnök MSc) szeretnék 1-2 évet külföldön élni, dolgozni, tanulni. Mekkora hátránnyal indulok szerintetek a helyi munkaerővel szemben?


Nyelvtudással nincs különösebb problémám, felsőfokú és szakmai angol nyelvvizsgám már megvan.


2015. szept. 15. 13:03
 1/1 anonim ***** válasza:

Angol nyelvterültete nem tudom, de Németországban nagy kereslet van Gépészmérnökökre.


Mivel elég fiatal vagy így én aztmondom mindegy milyen szinten kezded, külföldön jó eséllyel kezdesz neki és tudsz tovább fejleszteni magadat.


Ha Németországba jönnél, akkor mondanám, hogy keress egy aubildung helyet, ahol 1-2 évig tanulo viszonyba lennél(így is kb 600-800€-t kapnál havonta), de onnan nagy eséllyel tudnál munkát kapni, már rendes beosztásban.

De németeknek kell a német nyelvtudás. Nem is értem, ha gépészmérnök lettél, miért angolt tanultál, mivel ugye a németek ipara igazán nagy, és itt szinte minden terülteten eltudsz helyezkedni.

2015. szept. 15. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!