Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit tehetek, ha nem akar...

Mit tehetek, ha nem akar kifizetni a munkáltató?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Ket probaidon voltam egy cegnel es ebbol 5 napot dolgoztam le, erre az 5 napra kaptam egy egyszerusitett munkaszerzodest, amit alairtam es a ceg is lepecsetelte es egy fix osszeg volt benne meghatarozva, amit a ceg fizetett volna ki. Amikor a 2. Hetre mentem volna vissza dolgozni az volt megbeszelve, hogy majd hivnak, de nem hivtak es megprobaltam felhivni a fonokot tobbszor is, de nem vette fel, ezert felhivtam a titkarnojet aki azt mondta nekem, hogy szandekosan nem vette fel a telefont, azzal az indokkal, hogy nem voltak elegedettek a munkavegzesemmel. Valoszinuleg azert, mert egyik munkatarsamat kioktattam kicsit apalveto emberi illembol, mert teljesen tiszteletlen volt, de ezt nem fejtenem ki, es ő a fonoknek egy jo baratja, tehat gondolom ezert nem volt megfelelo a munkavegzesem.


A kerdes az lenne, hogy mit tudok ilyenkor tenni? Mivel senki nem szolt nekem, hogy ne utazzak fel pestre, mert meg ennyi gerinc sem volt bennuk, ezert foloslegesen feljottem 6000 forintert videkrol es itt toltottem a hetvegemet es ingyen dolgoztam nekik 5 napot, szoval azt az osszeget jogosan kovetelhetem, ami az 5 napos szerzodesben allt? Birosagra nem szeretnek menni, mert nem egy nagy osszeg, de en akkor is foloslegesen pazaroltam az idomet es utazgattam illetve dolgoztam ingyen. Nekem nem hajlando felvenni a telefont a ceg, szoval majd masik szamrol hivom oket, ha adtok valami okos tanacsot.


Elore is koszonom a valaszokat!



2015. szept. 23. 14:20
 1/2 anonim ***** válasza:
79%
Én előbb náluk próbálkoznék, hogy ha nem fizetnek ki, akkor bepereled őket. Vagy ha tudsz még valami belsős dolgot, amivel a NAV elkaphatja őket, azt is be lehet játszani. A lényeg, hogy ne legyél szívbajos, hadd főjön nekik is a fejük!
2015. szept. 23. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
79%

Munkaügyi kérdésekben először is a Munkaügyi és Munkavédelmi Felügyelőség az illetékes. Kormányhivatalokban találod őket. Panaszt kell tenni náluk, lehetőleg személyesen, mert ha írásban teszed, akkor is beidéznek, ennyivel is megrövidítheted a dolgot. Aztán leellenőrzik, hogy tényleg nem fizettek ki, és ha megfelel a valóságnak, akkor kötelezik a munkáltatót rá.

Vigyél minden papírt, ami ezzel kapcsolatos.

2015. szept. 29. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!