Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Igaz az, hogy a patológusok...

Igaz az, hogy a patológusok átlag fizetése alacsonyabb mint más szakorvosoké?

Figyelt kérdés
Egészégügyi szakközépiskolába járok. Szeretnék majd orvosira továbbmenni, és utána patológusnak specializálódni. Viszont a szüleim azt mondják, hogy inkább válasszak más pályát, mert a patológusok manapság nem keresnek sokat. Lehet csak azért mondják, mert nem akarják hogy holttesteket boncoljak? Vagy pedig azért, mert nem akarják, hogy más emberek lenézzenek a munkám miatt? Mert mondjuk az is hallottam, hogy a patológusokat általában lenézik...

2015. szept. 25. 19:27
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Igaz, mert a hullák nem adnak hálapénzt.
2015. szept. 25. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
87%
Nálunk pl többet keresnek, mert hiány van belőlük, ezért magasabb fizetéssel próbálják őket idehozni és megtartani
2015. szept. 25. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
69%

A holtesteket a boncmesterek boncolják. A patológus munkájának csak kis részét teszi ki a boncolás, nagyobb részt szövettanoznak.

A halatoktól ugyan nem kapnak hálapénzt de mikor a hozzátartozok intézik a temetést akkor rendesen jut a patológusnak is.

2015. szept. 26. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
88%
A hozzátartozók nem találkoznak a patológussal...
2015. szept. 26. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Tehát akkor a patológus nem boncol?
2015. szept. 27. 15:31
 6/9 anonim ***** válasza:
61%

4.-s na ne mond, én dolgoztam patológián és minden hozzátartozó ment szépen a patológushoz.


Kérdező: így nem teljesen igaz, elméletileg pl a koponyát a boncmester fűrészeli le de az orvosnak kellene lepattintani a koponyatetőt és kivenni az agyat, vagy pl felszeletelni a szerveket. De általában (nem mindenhol) ezt is megcsinálják a boncmesterek és a patológus csak bejön megnézni a szerveket illetve ha kell vágat ki darabokat szövettanra.

2015. szept. 27. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én pedig most is ott dolgozom, cytológusként.

A boncmesterek vannak beosztva heti egy napra ügyintézőnek, ők fogadják a hozzátartozót, adják ki a papírokat és veszik át a behozott ruhákat. A temetést meg nem a patológián kell intézni...

2015. szept. 27. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nálunk mindenki bement a patológushoz majd mentek a boncmesterhez ruhát leadni.
2015. szept. 27. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
42%
tudtommal, és személyes családi kapcsolatokból csak annyit tudok mondani,hogy a patológusok kapják körübelül a legtöbb pénzt mert iszonyatos orvoshiány van rengeteg munkára. ezen kívül ao orvosi fizetés témája mindig tabu mert igazából sokkal alacsonyabb mint bármely más országban ezért van kivándorlás az értelmiségiek körében, persze még éhező orvosról nem igen hallottam de valjuk be 6 év egyetem és utána 5 év munkávala a szakvizsgájukért megérdemlik a magas fizetést habár még ez is alacsony kis hazánkban.
2018. okt. 7. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!