Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Diákszövetkezeteknél mit...

Diákszövetkezeteknél mit takar a biztosítási járulék?

Figyelt kérdés
Minden hónapban levonják a fizetésemből, de az még mindig nem derült ki, hogy ez minek a biztosítása, mert tudtommal diák munkavállalótól semmilyen járulékot nem lehet levonni, és diákként tb-t sem kell fizetni.

2015. szept. 29. 17:26
 1/8 anonim ***** válasza:
57%
"mert tudtommal diák munkavállalótól semmilyen járulékot nem lehet levonni"- Hát akkor te eléggé el vagy tévedve.
2015. szept. 29. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
30%
Ez biztosítási dolog nekem sem volt egyértelmű, amikor vonták a fizetésemből, szerintem nem is teljesen tisztázott a jogi alapja. Viszont nekem csak 1 helyen vonták.
2015. szept. 29. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
50%
Tolem kizarolag 16% SZJA-t vontak, de kb fél éve nem diakmunkazom, azota valtozhatott.
2015. szept. 29. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Első! "Az iskolai szövetkezet nappali tagozatos tanuló, hallgató tagja a Tbj. szabályai szerint nem minősül biztosítottnak, ezért az iskolaszövetkezet tagjaként végzett munkával összefüggésben a tanulónak járulékfizetési kötelezettsége nincs." Ez a NAV weboldaláról van, illetve ajánlom figyelmedbe a Munka Törvénykönyvét is...
2015. szept. 29. 19:59
 5/8 anonim ***** válasza:
28%
Személyi jövedelemadóról hallottál már?
2015. szept. 29. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Tőlem is egyébként 16% SZJA-t vonnak le + szövetkezeti hozzájárulást, ezt eddig rendben is van, de ez a biztosítási járulék eléggé kérdőjeles. Utolsó! Én lassan egy éve diákmunkázok, azóta senki nem tudott válaszolni erre, azt a gond, hogy az diákszövetkezet sem...
2015. szept. 29. 20:01
 7/8 A kérdező kommentje:
5-ös! Olvasni tudsz esetleg? JÁRULÉKról beszélek, és nem adóról!!!! És igen, hallottam róla, másfél évig számviteli asszisztens voltam...
2015. szept. 29. 20:02
 8/8 anonim ***** válasza:
71%

" Személyi jövedelemadóról hallottál

már?"


Nem adorol hanem jarulekrol irt a kerdezo. (Tudom, hogy a többségnek mindegy ado vagy jarulek, de azert van némi különbség.)

2015. szept. 30. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!