Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Nyárimunkát szeretnék. Már lehet?

Nyárimunkát szeretnék. Már lehet?

Figyelt kérdés
1994.12.29.én születtem. Nyáron szeretnék elmenni dolgozni tescoba vagy ilyesmi helyre, milyen papírok szükségesek hozzá, és hol szerezhetem meg? Vagy még fiatal vagyok hozzá?
2010. márc. 14. 22:52
 1/3 anonim ***** válasza:
Tescoba nem fognak felvenni. Nyári szünetben 15 év fölött, szülői beleegyezéssel dolgozhatsz bizonyos helyeken. De azt a munkáltató mondja meg, hogy elég ha csak 15 vagy, a legtöbb helyen törvény ide vagy oda, minimum 16nak kell lenned.
2010. márc. 15. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

ja ja.

tescoba tuti nem.

egyrészt mert nyáron nem keresnek embert, másrészt fiatal vagy.

tescoba csak ilyenkor (húsvét előtti időszak), meg decemberbe (duplaünnep) kersenek embereket, de akkor sokat, és melózni is kell rendesen....

nem sok, de én egy hónap alatt 60 e ft kerestem december közepétől, jan közepéig suli mellett.....szinte minden nap mentem, sőt volt hogy éjszaka is....

de megérte, mert lett egy kis lóvém!

2010. márc. 15. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Hoppá! Éjszaka? Fiatal munkavállaló éjszakai munkára, készenlétre, rendkívüli munkavégzésre nem vehető igénybe, nem kötelezhető!

Például az építőipar nagy részén sem vesznek fel 18 éven aluliakat, az üzemorvos nem írná alá az alkalmasságijukat, mivel még a szervezetük fejlődésben van, és lehet, hogy azzal a munkával túlterhelnék, és csak baj lenne belőle. Tehát leginkább nem kor, hanem munkakör függvénye, hogy alkalmaznak-e ilyen fiatalon.

2010. márc. 30. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!