Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kaptam egy állást, felmondási...

Kaptam egy állást, felmondási időm töltöm, de időközbe jött egy jobb ajánlat. "Felmondhatom" a már megközözz újat?

Figyelt kérdés
Tehát van egy szerződésem már, de még nem dolgozok, és időközben egy másik ajánlatot jobban elfogadnék. Működik ez így?
2015. okt. 1. 18:00
 1/6 A kérdező kommentje:
elgépeltem, bocsánat: megkötött.
2015. okt. 1. 18:01
 2/6 anonim ***** válasza:
fel
2015. okt. 1. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Kicsit zavaros a kérdésed. :)


Kaptál egy állást, de valahol töltöd a felmondási (?) idődet, és közben jött egy jobb ajánlat.


Kérdéseim:

Hol van szerződésed? Hol töltesz felmondási időt? Hány cégről is beszélünk ténylegesen? 2? 3?


Egyeztessünk... :)

2015. okt. 2. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

:)

Szóval:

A cégnél felmondtam, B-nél aláírtam egy szerződést, felmondási időm van. Közben C adott egy jobb ajánlatot, így a B-t fel kell mondjam? Vagy csak nem léptetnek be?

2015. okt. 2. 20:58
 5/6 anonim ***** válasza:

Tehát el akarsz állni a szerződéstől. Ez nem felmondás!


Bármelyik fél jogosult a szerződéskötés és a munkaviszony kezdete közötti időszakban elállni a munkaszerződéstől, ha a körülményeiben olyan lényeges változás következik be, amely lehetetlenné teszi a munkaviszony teljesítését, vagy az aránytalan sérelemmel járna. Az elállás joga csak megfelelő indoklással gyakorolható.

Az oknak a szerződés megkötése után kell felmerülnie!


Munkáltató oldalán ilyen ok lehet például csőd-, vagy felszámolási eljárás megindulása. Dolgozói oldalról például olyan egészségromlás, amely "alkalmatlanná" tette a leendő munkaköre ellátását, vagy családi körülményeiben olyan változás állt be, ami ezt szintén lehetetlenné tette. Morbid példa, de megözvegyült és egyedül maradt 2 gyermekkel.

Az konkrétan, hogy jobb állást találtál, nem megfelelő indok.


Fentiek szellemében fundálj ki valamit, amit adott esetben alá is tudsz támasztani. :)

2015. okt. 3. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Érthető. :)
2015. okt. 3. 17:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!