Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Melyik anyagjelölést használják?

Melyik anyagjelölést használják?

Figyelt kérdés

Az iskolában sok fajta anyagjelölést hallottam már, nem tudom eldönteni, hogy melyik mit jelent igazából.

1.) 960-as anyag ezt gondolom szakítószilárdságra értik, hogy 960 MPA a szakítószilárdsága.

2.) XAlCu12 ... stb.

Na itt kezdődnek a gondok. Az még eljut a tudatomig, hogy ami előbb van az a fő ötvöző, jelen esetben Alumínium, Réz ötvözetről beszélünk, de a többi számot, hogy most hány %-van benne, hidegen hengerelt-e stb, ezeket már nem tudom.

Szerintetek ezt Gyártástechnológusként érdemes megtanulnom, vagy elég, ha az 1., illetve a 2. típusú anyagjelölési rendszert memorizálom be?


3.) Pl: C60-as anyag.

Erről szintén nem tudom, hogy micsoda, valami olyasmit magyaráztak a tanárok, hogy ez valami régi magyar jelölési rendszer alapján van, de nem igen használtuk csak a 2. fajta jelölési rendszert.


Legyen olyan kedves valaki és világosítson fel az anyagjelöléseket illetően.



2015. okt. 2. 22:00
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!