Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyit kereshetek? Melyik a...

Mennyit kereshetek? Melyik a jobb választás? (Pénzügy és Számvitel)

Figyelt kérdés

Jelenleg egy OKJ-t végzek, ami elvégzése után tudnék jelentkezni mérlegképesre, és könyvelhetnék.

Úgy hiszem, hogy így a fizetésem elég minimális lenne. (Vidék, (Debrecen)). Olyan netto 100-130-ra számíthatok szerintem maximum.

Gondolkoztam azon, hogy elmegyek egyetemre.

Pénzügy és Számvitel szakra.

Azonban sokszor hallottam már, hogy diplomával is sokszor könyvelőként köt ki az ember, ami nem rossz csak a fizetés majdnem ugyanannyi.

Az egyetemet diákhitel2-vel finanszíroznám, és elég nagy baklövés lenne, ha így is ugyanazt a fizetést kapnám, csak hamarabb felvesznek...

Az egyetemi évek alatt eltudnám sajátítani az angolt majdnem anyanyelvi szinten. (Jelenleg egy erős közepes szinten állok.)

Emellett a németet, egy tárgyalóképes szinten.

Így milyen esélyeim lennének a munkaerő piacon?



2015. okt. 4. 13:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
70%
Nyelvtanulás miatt nem érdemes egyetemre menni. Ahhoz, hogy könyvelő légy, nem szükséges egyetem. A fizud az évek múlásával fog nőni, ahogy egyre tapasztaltabb szakemberként egyre jobban tudsz válogatni a munkalehetőségek között, netán egyéni vállalkozóként is elboldogulsz.
2015. okt. 4. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Nem nyelvtanulás miatt mennék egyetemre, csak mellette lenne időm ezzel foglalkozni. Ezzel növelve a jövőbeni lehetőségeim számát.

Elvégre ha van egy diplomám de csak könyvelek, mint egy másik aki OKJ-ról jött, miért kapnék több fizetést. Azonban így már többet tudok.

Emellett szerintem multiknál eléggé nagy előny, ha több nyelven is megtudok szólalni, és hasznosítani a hétköznapokban a vállalkozás érdekében.


Másodsorban nem a könyvelés az elsődleges célom, mivel ha az lenne teljesen felesleges lenne a diploma.

Ha jobban elolvasod az a bajom, hogy lehet mégis diplomával is csak könyvelőként tudok elhelyezkedni.


Az évek múltán növekvő fizetés jól hangzik, csak ugye nem mindegy, hogy azonnal x szinten kezdek, vagy 10 év múlva jutok el az x szintre.


Az egyéni vállalkozásra is gondoltam, de a tanáraim/ismerősök elmondása szerint nagyon melós (monoton).

Inkább az öreg napjaimban szeretném ezt a lehetőséget igénybe venni.

Hamar kilehet égni benne, és nem célom.. :)

2015. okt. 4. 14:01
 3/12 anonim ***** válasza:
70%
Annyira nem vagyok benne ebben a szakmában, de szerintem a diploma nem jogosít könyvelésre. Ha nem ragaszkodsz a könyvelői álláshoz, akkor jó ötlet lehet a diploma, pénzügyi végzettséggel és nyelvtudással előbb-utóbb el fogsz tudni helyezkedni.
2015. okt. 4. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Ha elvégzed a szakot, pénzért cserébe kiválthatod a mérlegképest, és könyvelhetsz. (Persze egyénihez kell pár év gyakorlatot leigazolni)

Köszönöm! :)

2015. okt. 4. 14:25
 5/12 anonim ***** válasza:
70%
Szia! Én most csinálom a szakmai gyakorlatomat pénzügy és számvitel alapszakon. Igaz a fővárosban, de a legtöbb szaktársam 200 ezer nettó körül talált gyakorlati helyet. Azok szoktak (akaratuk ellenére) a monoton könyvelési munkáknál elakadni akikben semmi motiváció vagy egyszerűen nem értenek a szakmájukhoz.
2015. okt. 4. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Érdemes tanulni, de költözz fel Bp-re.
2015. okt. 4. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Úgy is működhet, hogy az egyetemet vidéken végzem el, és utána költözök fel? (A képzés színvonalára gondolok.)

Ott élést nem tudnám finanszírozni.

2015. okt. 4. 17:03
 8/12 anonim ***** válasza:
igen
2015. okt. 4. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Én közgázt végeztem, aztán megcsináltam a mérlegképest, és beszélek két nyelven.

A tapasztalataim a következők:

Főiskola után azonnal felvettek kb. nettó 150.000 ft-os fizetéssel multihoz SSC-hez. Nem kellett a könyvelési tapasztalat, betanított szellemi munka az egész, a nyelv kellett a kommunikáció miatt. A legtöbb kollégám bölcsészhallgató volt, sőt voltak köztük csak középfokú végzettséggel rendelkezők is. Én itt csináltam meg a mérlegképest, de kb. pont lesz.arták, GYES után kipenderítettek.

A mérlegképes tanfolyamon nem tanítanak meg könyvelni!!!

Sőt, önállóan nem is könyvelhetsz, le kell jelenteni pár év (már nem tudom pontosan mennyi) gyakorlatot. Bár úgy tudom ezt szigorúan nem ellenőrzik, nekem is lett volna, aki lejelenti, de én valós komplex könyvelésben szerzett tapasztalat nélkül nem mertem volna belevágni egy saját könyvelőirodába.


Könyvelőirodákba jelentkeztem, kb. nettó 150.000-et ígértek, de nem vettek fel. 2 dolog miatt:

-Nem volt komplex könyvelésben tapasztalatom.

-Volt viszont multis tapasztalatom, meg nyelvtudásom, így megmondták, hogy attól félnek lelépek hamarosan jobb fizetésért (tanulság: ezeket ki kell húzni az önéletrajzból).


Multihoz 30 év felett már nem nagyon akartak felvenni, mivel ide csak a nyelv kell, előnyben részesítették a fiatal pályakezdőket, mivel az én tapasztalatommal már több fizetést kellett volna adniuk. Csoportvezetőnek, főkönyvelőnek meg nem vettek fel azért, mert abban szintén nem volt gyakorlatom.

Igaz, ez egy vidéki kisváros, Pesten talán több a lehetőség, de én a gyerekek miatt nem igazán akartam költözködni.

Végül felvettek egy másik multihoz, teljesen már munkakörbe, köze nincs a pénzügyhöz. Ismét a nyelvtudás miatt, és itt is jellemzően érettségivel vannak itt az emberek, vagy max. bölcsészdiplomával.

Szóval a tanulság: tanulj meg két nyelvet, meg esetleg, ha mindenáron diplomát akarsz, akkor egy büfészakot.

Pénzüggyel én nem fárasztanám magam, iszonyú túlképzés van belőle, ha el is tudsz vele helyezkedni, nem keresel többet, mint az, aki "csak" nyelveket beszél.

2015. okt. 4. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Ja, és ez a főiskola tényleg nem jogosít fel a könyvelésre, ahhoz sajnos mindenképpen el kell végezni a mérlegképes könyvelő tanfolyamot.

Jegyzem a számvitel része igen kemény, a közgázon nem vették ennyire komolyan.

2015. okt. 4. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!