Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha külföldön dolgoznátok, és...

Ha külföldön dolgoznátok, és lenne már pár milliótok, mit kezdenétek vele?

Figyelt kérdés

4 éve vagyok kint. Illetve csak szezon munkázok. Vettem már kocsit, mert az fontosnak tartottam így elsőkörben, na meg persze a lakást sem ártana, de arra még nincs elég pénzem, és még el se határozódtam, hogy merre mit szeretnék.

Ha lenne pár milliótok, ti mit kezdenétek vele itthon? Lehetne belőle vállalkozást indítani?

4 év után nem sok kedvem van itthon 80 ezerért dolgozni, viszont a szezon munkát meg nem lehet életem végéig nyomatni. Idegenforgalmi szakmenedzser a szakmám, azzal elhelyezkedni meg nem túl egyszerű.

Milyen ötleteitek vannak?



2015. okt. 8. 09:34
 1/6 anonim ***** válasza:
38%

Ha jól értem - mert elég zavarosan fogalmazol - akkor külföldön dolgozol. (Amennyiben így van, sokat számít, hogy melyik országról van szó!)


HOL akarsz hitelt felvenni? Mo-on, vagy ott, ahol a munkahelyed van?


MO-on csak akkor van reális esélyed hitelre, ha az országon belül van stabil munkahelyed, hosszabb munkaviszonnyal.

Ha külföldön akarod a hitelt, akkor az ottani szabályok érvényesek, de eléggé kizártnak tartom, hogy bárhol is belemenjen egy pénzintézet külcsönbe, ha az egyik munkahely már nem, a másik meg még nem felel meg a követelményeknek.

2015. okt. 8. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
1-es: Te hol olvasod, hogy a kérdező hitelt akar felvenni?
2015. okt. 8. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
vásárolnék lakást egyetemvárosban.
2015. okt. 8. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Ausztriában dolgozom. Pontosabban most megyek vissza a síszezonra. Nem kifejezetten a hitelre gondoltam, osztrákba meg pláne nem, szerintem ott egy vállalkozáshoz kevés lenne az én kis 10 millióm.

Inkább úgy fogalmaznék, hogy mibe fektethetném bele a pénzem, amibe ma érdemes lenne hogy nem fuccsoljak be.

Inkább Magyarországra terveznék. Szakmámból kiindulva legszívesebben nyitnék egy kocsmát, vagy bárt, de nem mindegy hogy mikor hol nyitok mit kinek.. értitek.. 24 éves vagyok, bőven lenne időm gondolkodni, viszont úgy érzem, hogy nem kifejezetten csak lakásra kéne gyűjtenem, hanem előbb teremteni egy melót valahol.


Ti mibe fektetnétek be? Vagy miből lehetne megtöbbszörözni a pénzem? Elég tapasztalatlan vagyok a témában, de szerintem sokan kezdték már a nulláról, úgy hogy sikeresek lettek.


A B verzióm, ami nem annyira kockázatos, hogy összegyűjtöm a pénz lakásra, és dolgozok a közelbe ott ahol tudok, amit tudok... ( havi 80-100 ezerért ... jobb esetben..)

2015. okt. 8. 12:31
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha jól beszéled a nyelvet, miért nem vagy idegenvezető? Azzal a barátnőm lánya olyan jól keres, sokat visz külföldre magyar csoportokat és fordítva, hogy már lakást és nyaralót is tudott venni, de nem egy-két év alatt, hanem 40 éves korára. A kocsi miért volt olyan fontos? Itthon egy normális lakás, ott, ahonnan származol, mert az embernek ragaszkodni kell az otthonához, a környezetéhez, ahonnan elindult az életbe, szóval vegyél valahol egy normális lakást pár év múlva, és utána alapítsál családot.
2015. okt. 9. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Hello! Merre vagy ausztriában? Hasonló dolgokon gondolkozom én is. Lakásba fektetni nem annyira jó ötlet. Saját ötleteim a teljesség igénye nélkül : pár garázst megvenni azokat kiadni, pizzázó gyorskajálda büfékocsi ezekhez valami jó helyet kell kifogni, gokart és motor pálya, buszos városnézés, kisebb étterem , kifőzde kiszállítással, kürtőskalács fő profillal péksüteményes kávézós kombó.
2015. okt. 14. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!