Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért titkolja annyi vállalat...

Miért titkolja annyi vállalat a nevét az állásportálokon?

Figyelt kérdés
Már csak azért sem jelentkeznék soha ilyen helyre, mert mit titkol? Biztos rossz hely. Bejön ez nekik?

#állásportál #vállalat titkol
2015. okt. 8. 10:06
 1/4 anonim ***** válasza:
87%

Én mindkét véglettel találkoztam.


Az ilyen helyek nagyobb része csaló,xar,kamu cég,akik ha kiírnák a nevüket a kutya se jelentkezne oda.

Viszont volt,hogy már ledöbbentem amikor kiderült,hogy melyik komoly,nívós céghez jelentkeztem névtelen hírdetésre. Ott a HR-es csaj elmondta,hogy tanulva a korábbi esetekből már nem merik kiírni a cég nevét,mert több ezer önéletrajzot kapnának és volt,hogy 2 hétig interjúztatott,napi 8 órában,annyian jelentkeztek 1 azaz 1 álláshelyre.

2015. okt. 8. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

A legtöbb hirdetésnél nem arról van szó, hogy a vállalat titkolja a nevét.

A vállalat megbíz egy munkaközvetítő céget, és az intézi az álláshirdetést, szűri a jelentkezőket, és céghez csak a tényleg szóba jöhető jelölt jut el. A munkaközvetítő pedig azért nem írja ki, hogy ne lehessen őket megkerülni, mert akkor elesnének a jutaléktól.

Mint ahogy az ingatlanhirdetések jelentős részénél sincs ott a pontos cím, mert nem a tulajdonos, hanem ingatlanos hirdeti.

2015. okt. 8. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Én inkább azt utálom hogy mondjuk csak azt írják oda hogy "Munkavégzés helye: Budapest"

Nem igaz hogy legalább a kerületet nem tudják odaírni, mert mondjuk nem mindegy hogy 4.kerület vagy 23.kerület főleg ha az ember Pest megyei.

Legutóbb meg volt hirdetve egy "budapesti" állás amikor felhívtak kiderült hogy valójában Biatorbágyon van a munka -_-

2015. okt. 8. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem rossz hely ettol még. Pl nem akarja, hogy zaklassak. A kicsit is alkalmasnak tûnõ jelolteket ugyis tovabbkuldi a fejvadasz. Ha nyilvanos akkor minden hulye elkezdi esetleg zaklatni a ceget.
2015. okt. 9. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!