Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Be kell-e magam regisztráltatn...

Be kell-e magam regisztráltatni a munkaügyi központba, ha egyszerűsített foglalkoztatott vagyok?

Figyelt kérdés
Nem vagyok nyilvántartva a munkaügyi központban és az előző munkahelyről eljöttem. Van másik munkahely, de az napi bejelentéssel történik majd. Ilyenkor vissza kell magam regisztráltatni? Valamint szociális segély jár-e annak, aki egyszerűsített foglalkoztatásban részesül?

2015. okt. 8. 11:01
 1/3 anonim ***** válasza:
A munkaügyibe nem kötelező regisztrálni, ha arra vagy kíváncsi jár-e neked pénz akkor nyugodtan bemehetsz oda érdeklődni ott részletesen tájékoztatnak mindenről, és ott kaphatsz állásajánlatot jó munkahelyre szóval nem egy hülyeség.
2015. okt. 8. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem kötelező regisztráltatni magad. Azt, hogy érdemes-e, neked kell eldöntened. Néhány szempont a döntéshez:

Ha volt az elmúlt 3 évben legalább 360 munkaviszonyos napod, akkor kaphatsz álláskeresési járadékot.

Ha lejár az álláskeresésid, vagy az elmúlt 2 évben legalább 1 évig regisztrált álláskereső voltál, akkor kaphatsz foglalkoztatást helyettesítő támogatást (ennek az elődje volt a szociális segély)

Ha regisztrált álláskereső vagy, a munkáltató kaphat utánad kedvezményt, te viszont köteles vagy elfogadni a törvényben meghatározott megfelelő állásajánlatot (nem számít a végzettséged, akár segédmunkásnak is kiközvetíthetnek doktori címmel is), el kell fogadnod a felajánlott közmunkát (aminek az összege kevesebb a minimálbérnél)

"ott kaphatsz állásajánlatot jó munkahelyre": ilyen emberrel még nem találkoztam, annál inkább olyannal, akit közmunkára közvetítettek ki. Azok a jó ajánlatok, amik a munkaügyiben vannak, általában már meglévő jelöltre szólnak és csak a támogatás miatt jelentik be a munkaügyibe az állásajánlatot.


"Valamint szociális segély jár-e annak, aki egyszerűsített foglalkoztatásban részesül?"

Azért, mert EFO-ban dolgozol, nem jár semmilyen szociális juttatás, viszont a szoc.juttatásoknál az EFO nem számít munkaviszonynak és az abból szerzett bevétel nem jövedelem (magyarán: a szoc.juttatásnál nem számít se pro, se kontra, hogy EFOval dolgozol)

2015. okt. 8. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
2015. okt. 8. 17:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!